Rodzine spotkanie właścicieli Alfy Romeo 4C

13.03.2014, 09:04 przez Bogusław Korzeniowski

W zeszły weekend Alfa Romeo zaprosiła do Włoch pierwszych 21 europejskich Klientów Alfy Romeo 4C w limitowanej i numerowanej serii „Launch Edition" - 500 egzemplarzy w Europie - lekkiego supersamochodu, który podkreśla powrót marki do świata lekkich samochodów sportowych. 

Goście, którzy przyjechali ze Szwajcarii, Francji, Niemiec, Belgii i Włoch zostali zaproszeni do przeżycia swoistego „brand experience" pod znakiem odkrywania i czerpania z autentycznych wartości marki Alfa Romeo, takich jak: włoski styl, świetne osiągi i doskonałość techniczna, ukierunkowane na zapewnienie maksymalnej przyjemności z jazdy z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa.

Pierwszego dnia zaproszeni Goście zwiedzili miejsce „narodzin" niezwykłej i wielokrotnie nagradzanej Alfy Romeo 4C: zakład Maserati w Modenie. Gości przywitał Fabrizio Corigliano, Szef Marketingu Planning Alfy Romeo w regionie EMEA, oraz Francesco Eroico, dyrektor zakładu. Tutaj uwaga cały czas skupiona jest na zaawansowanych technologiach i rzemiośle wysokiej jakości: połączeniu pozwalającym wykonywać wyjątkowe samochody, zaawansowane technologicznie i dopieszczone w każdym szczególe.

Tylko w ostatnich dziesięciu latach z linii montażowych zjechały tutaj prawdziwe „perły" techniki i stylu - takie jak modele Quattroporte, Granturismo i Grancabrio - a ostatnio, niezwykła Alfa Romeo 8C: był to pierwszy raz, kiedy zakład Maserati otworzył swoje wrota innej marce, bardzo bliskiej znakowi Trójzęba, jeżeli chodzi o tradycję i ambicje. Teraz kolej na Alfę Romeo 4C, dla której zostały przygotowane „Wydziały 4C", czyli specjalne strefy przeznaczone dla operacji „przygotowania nadwozia" i „montażu", natomiast strefy „testów" i „wykończenia" są wykorzystywane wspólnie z Maserati.

Tutaj innowacja łączy się przede wszystkim z pasją osób tu pracujących, która przekłada się na dyscyplinę i determinację właściwego wykonywania swojej pracy. Można doskonale zaobserwować w tym zakładzie zasadniczą rolę, jaką spełnia ludzki talent  - rozumiany jako kompetencje techniczne i kunszt rzemieślniczy: wszyscy pracownicy to doświadczone osoby, młode kobiety i mężczyźni - średnia wieku wynosi 29 lat, a 60% personelu posiada wyksztalcenie średnie lub wyższe i średnio ponad 5 lat doświadczenia w pracy z modelami Maserati. Chodzi o prawdziwą elitę profesjonalistów produkcji, którzy są w stanie pracować nawet na 40 różnych stanowiskach, wykonując czynności, które trwają od 20 do 40 minut: oznacza to, że są Oni wykwalifikowanymi fachowcami, będącymi w stanie zarządzać praktycznie całym procesem produkcyjnym.

Tylko w ten sposób może powstać samochód taki, jak Alfa Romeo 4C, współczesna ikona marki stanowiąca kwintesencję sportowego ducha ukrytego w samym sercu „DNA Alfa Romeo": to osiągi i doskonałość techniczna ukierunkowane na zapewnienie maksymalnej przyjemności z jazdy. Alfa Romeo 4C jest prawdziwą „driving machine", która bez żadnych kompromisów na torze „daje z siebie wszystko". Na torze, na którym prędkość, krótsza droga hamowania oraz przyspieszenie poprzeczne są niezbędne do uzyskania najlepszych czasów przejazdu; Alfa 4C oferuje przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,5 sekundy, szybkość jazdy do 258 km/h oraz szczytowe wartości opóźnienia rzędu 1,2 g oraz przyspieszenia bocznego powyżej 1,1 g. Wszystko to uzyskuje się dzięki zrównoważonemu rozłożeniu obciążeń: 40% na oś przednią, 60% na tylną, co daje stosunek masy do mocy poniżej 4 kg/KM .

czytaj dalej »

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.