Audi świętuje kolejny historyczny sukces

01.08.2012, 14:11 przez konrad

Po raz drugi z rzędu Audi R8 wygrało najważniejszy samochodowy wyścig długodystansowy w klasie GT3, zapisując się kolejny raz w historii sportu motorowego.

Audi jest pierwszym producentem, któremu w jednym roku udało się wygrać trzy najważniejsze wyścigi 24-godzinne rozgrywane w Europie: na torze Nürburgring  w Niemczech,  Le Mans we Francji, a teraz na torze Spa-Francorchamps w Belgii. Wszystko zaledwie w 71 dni.

W 54. edycji 24-godzinnego wyścigu rozgrywanego na torze Grand Prix w belgijskich Ardenach, wystartowało 66 sportowych aut dwunastu różnych marek. Po 509 okrążeniach na torze o dł. 7 004 km, dwa Audi R8 LMS ultra wyszły na prowadzenie przed konkurencyjnymi markami: BMW, Mercedes-Benz, Porsche, Ferrari czy McLaren & Co. Jadący Audi R8 Andrea Piccini, René Rast i Frank Stippler z Audi Sport Team Phoenix  zwyciężyli wyprzedzając swoich kolegów, Christophera Haasego, Christophera Miesego i Stéphana Ortelliego, z Audi Sport Team WRT.

Zwycięzcy z Le Mans, Marcel Fässler, Tom Kristensen i André Lotterer jadący drugim pojazdem zespołu Audi Sport Team Phoenix, po spektakularnej pogoni za czołówką, zdołali przesunąć się z 63. pozycji na miejsce szóste. Drugie Audi R8 LMS ultra zespołu Audi Sport Team WRT, z załogą w składzie: Marco Bonanomi, Edward Sandström i Laurens Vanthoor, na początku dwudziestej pierwszej godziny odpadło z wyścigu w wyniku wypadku na sławnym zakręcie „Eau Rouge“.

„Wygrana w trzech wyścigach 24-godzinnych zaledwie w 71 dni, to kolejna karta  w pełnej sukcesów historii sportów motorowych, zapisana przez naszą firmę“  – powiedział po historycznym triumfie dr. Wolfgang Ullrich, szef Audi-Motorsport. „Dzięki obecności wielu wspaniałych zawodników i ich znakomitym wynikom, wyścig w Spa miał wyjątkowy charakter. Wystartowało w nim ponad 20 aut, z których praktycznie każde mogło odnieść zwycięstwo. Ostatecznie, po raz kolejny, zwyciężyło połączenie jakości, niezawodności i prędkości, z którego znane jest Audi. Każdy, kto pracował z nami na rzecz tego historycznego potrójnego zwycięstwa, może być z tego dumny – przede wszystkim nasze zespoły i kierowcy, ale oczywiście również wszyscy pracownicy w Ingolstadt, Neckarsulm i Biberach.“

czytaj dalej »

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.