x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Dotyk historii z Audi Tradition

17.03.2014, 15:49 przez Bogusław Korzeniowski

Audi Tradition rozpoczyna rok 2014 „na pełnych obrotach”. Miłośnicy dawnej motoryzacji będą mogli podziwiać zabytkowe pojazdy na ponad 25 imprezach, które w tym roku odbędą się w całej Europie. 

W Monako, za kierownicą Auto Union Silberpfeil Typ C z 1938 roku pojawi się legenda Formuły 1, Jacky Ickx. Z kolei podczas Eifel Rallye Festival, Stig Blomqvist będzie świętował jubileusz trzydziestolecia zdobycia tytułu rajdowego mistrza świata. Tegoroczny udział Audi Tradition w największej na świecie wystawie oldtimerów „Techno Classica“ przebiegnie pod znakiem sportów motorowych. Na powierzchni ponad 700 metrów kwadratowych będzie można zobaczyć najcenniejsze w historii koncernu Audi pojazdy.

Techno Classica już po raz dwudziesty szósty odbędzie się w Essen, w Zagłębiu Ruhry. Od 26 do 30 marca spodziewanych jest tu ponad 180 tysięcy specjalistów i miłośników zabytkowych automobili. Audi Tradition zaprezentuje najbardziej utytułowane samochody w historii koncernu. Do najcenniejszych eksponatów należy Audi Typ C, dzięki któremu w roku 1914 marka po raz trzeci z rzędu zdobyła puchar alpejski, oraz samochód wyścigowy Auto Union Typ A, który zadebiutował równo 80 lat temu i już przy pierwszym starcie ustanowił trzy rekordy świata. Szczególną gratką wystawy jest Audi Rallye quattro A2, za kierownicą którego Stig Blomqvist przed trzydziestoma laty zdobył tytuł rajdowego mistrza świata i zapewnił czterem pierścieniom mistrzostwo świata producentów. Miłośników motocykli z pewnością ucieszą dwa klasyczne jednoślady NSU. NSU Rennfox „Delphin“ na którym Rupert Hollaus w 1954 zdobył tytuł w mistrzostwach świata klasy 125 cm3, oraz  NSU Rennmax 250 Wernera Haas’a – tryumfatora w klasie 250 cm3.

Dwa razy w tym sezonie fani będą mogli podziwiać w akcji „srebrne strzały“ - Auto Union Silberpfeile. Pierwsza prezentacja będzie należała do Jacky'ego Ickx’a, który zasiądzie za kierownicą Auto Union Typ C w Grand Prix Historique w Monako (9-11 maja). Potem pojazd pojawi się na Goodwood Festival of Speed. Od 26 do 29 czerwca, prawdopodobnie ok. 170 tysięcy miłośników weźmie udział w największej na świecie imprezie poświęconej zabytkowym pojazdom wyścigowym. Tam właśnie będzie można również podziwiać Audi 90 quattro IMSA GTO, zwycięzcę tej serii amerykańskich wyścigów sprzed 25 lat. Po raz drugi Audi Tradition weźmie udział w Eifel Rallye Festival w Daun. Na tym największym niemieckim rajdzie pojazdów zabytkowych spodziewanych jest 30 tysięcy gości. Podczas imprezy cztery pierścienie obchodzić będą jeden z największych jubileuszy w historii swojego zaangażowania w sporty motorowe. Przed trzydziestu laty Audi zdobyło tytuł mistrza świata producentów, a Stig Blomqvist za kierownicą samochodu z Ingolstadt potwierdził wyróżnienie dokładając do niego mistrzostwo świata kierowców. W Daun będzie miał okazję raz jeszcze siąść za sterami swojego auta.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Premiery
Audi S3 Cabriolet
brak komentarzy
Porównanie OC AC
Ubezpieczenie OC AC Audi A6
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.