x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Po 20 latach Audi Quattro ponownie w Poznaniu

21.03.2014, 10:39 przez Bogusław Korzeniowski

Jedną z imprez towarzyszących ekspozycji Audi podczas Poznań Motor Show 2014, będzie zlot historycznych modeli wyposażonych w napęd na cztery koła quattro.

29 i 30 marca, na placu Św. Marka na terenie MTP, będzie można obejrzeć ponad 20 legendarnych już samochodów z napędem quattro, które na przestrzeni z górą 30 lat opuściły bramy fabryk w Ingolstadt i Neckarsulm. Udział w poznańskim zlocie zapowiedziały załogi z całej Polski.

W 1980 roku miało miejsce wydarzenie, które na zawsze zmieniło oblicze rajdów samochodowych. Na trasie Algarve Rally '80 wystartowało Audi z napędem na cztery koła quattro. Doskonałe właściwości jezdne i dynamika, które samochód osiągał dzięki napędowi quattro, wywołały zdumienie w świecie motoryzacyjnym. Dla czterech pierścieni rozpoczął się okres spektakularnych triumfów. To był początek legendy quattro. Dziś legendarny napęd na cztery koła quattro jest dostępny w ponad 160 wersjach Audi produkowanych seryjnie. Każdy kierowca Audi może korzystać z ogromnych możliwości, jakie daje quattro: precyzji prowadzenia, bezpieczeństwa w każdych warunkach drogowych i dynamiki.

By uczcić legendę, ale także by pochwalić się swoimi samochodami i wymienić się doświadczeniami z innymi użytkownikami tego napędu, fani Audi quattro spotkają się na zlocie organizowanym przy okazji Poznań Motor Show 2014.

„Rok 2014, to dla Audi rok quattro” – mówi Leszek Kempiński, PR Manager Audi. „Na stoisku wewnątrz hali targowej prezentujemy najnowsze modele Audi z napędem quattro, np. Audi RS 7, Audi RS 4 czy Audi RS Q3, a na zewnątrz, na placu przed pawilonem, chcielibyśmy umożliwić fanom zapoznanie się z historycznymi, legendarnymi modelami Audi wyposażonymi w napęd quattro.”

Wśród uczestników zlotu znajdą się zarówno rajdowe, jak i bardziej użytkowe modele Audi z napędem quattro, wyprodukowane od lat osiemdziesiątych XX w, aż do czasów współczesnych.

()(

Podobne artykuły

Aktualności
Na wystawie Techno Classica Audi przedstawia prawdziwych mistrzów
brak komentarzy
Aktualności
Dotyk historii z Audi Tradition
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.