x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Kamil Stoch i Mercedes AMG, czyli super gwiazda dla Supergwiazdy

24.03.2014, 19:00 przez Bogusław Korzeniowski

Co łączy panów Sobiesława Zasadę i Kamila Stocha? Obydwaj są niedoścignionymi wzorcami w uprawianych dziedzinach sportu. Obydwaj są osobami wyjątkowo skromnymi, którym osiągnięcia nie zmąciły stosunku do innych ludzi. Obydwaj też kochają gwiazdę Mercedesa. Ot dwie gwiazdy i jedna miłość: zresztą także gwiazda.

Pan Sobiesław Zasada swą miłość do marki ugruntował przez lata współpracy z koncernem i poznawaniu wyrobów marki, dzięki którym odnosił sukcesy. Kamil Stoch swoją pasję do Mercedesa zawdzięcza zaś…. panu Sobiesławowi. To bowiem firma Sobiesław Zasada Automotive trzy lata temu zaufała Kamilowi i powierzyła mu jako partnerowi model GLK. Od tego czasu ten SUV 4 MATIC stał się nieodłącznym towarzyszem w przygotowaniach treningowych. Zmieniały się wprawdzie kolejne modele i obecnie Kamil eksploatuje już czwartego Mercedesa GLK , ale był to zawsze przyjaciel i towarzysz w osiąganiu coraz lepszych wyników na treningach, a później konkursach.

Jak zatem nagrodzić mistrza za wyjątkowe osiągi tegorocznego sezonu? Odpowiedź przyszła niespodziewanie podczas udziału Kamila w AMG Driving Academy. Gdy rozmawiałem z jego żoną Ewą Bilan-Stoch i pytałem o wrażenia Kamila po udziale w tej imprezie powiedziała jedno: „a który mężczyzna nie byłby zachwycony”. Stało się więc jasne, że największą frajdę swemu parterowi firma Sobiesław Zasada Automotive sprawi samochodem AMG. 24 marca w poniedziałek, bezpośrednio po powrocie z Planicy gdzie Kamil otrzymał Kryształową Kulę, w Krakowie pan Sobiesław Zasada wręczył Kamilowi kluczyki do nowego A45 AMG.

Jak przystało na osobę doceniającą ten fakt, Kamil nie przyszedł do salonu przy ul. Armii Krajowej w Krakowie w stroju skoczka narciarskiego, ale w oryginalnej kurtce AMG. Na przeprowadzonej szybko konferencji prasowej pan Zasada przekazał Kamilowi dyplom „Ambasadora AMG” i kluczyki do mającego 360 KM potwora. Ponieważ wiele lat startów pana Sobiesława z żoną Ewą na fotelu pilota potwierdziły jak ważne są stosunki w rodzinie, nie mogło także zabraknąć kwiatów dla żony Kamila za cierpliwość i wspieranie męża.

Po uroczystości zapytałem żonę Kamila (nota bene Ewę!!!) czy ona wsiądzie za kierownicę białego A45 AMG? Na twarzy Ewy zagościł wówczas tajemniczy uśmiech Mona Lisy…

Bogusław Korzeniowski

Podobne artykuły

Aktualności
Mercedes CLA Shooting Brake również w wersji AMG
brak komentarzy
Premiery
Nowy Mercedes-Benz GLA 45 AMG
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.