x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Peugeot wraca na trasy rajdu Dakar

27.03.2014, 09:09 przez Bogusław Korzeniowski

Już w 2015 roku, po 25 latach nieobecności, marka ze znakiem lwa będzie gotowa do ataku w rajdzie Dakar, z udziałem tak prestiżowych kierowców jak Carlos Sainz i Cyril Despres.

Wszyscy jeszcze mamy w pamięci niedawny rekord, pobity w czerwcu br. Wystarczyło 8’13’’878, żeby przypomnieć Peugeot smak zwycięstwa. Po takim pokazie umiejętności na górskich i pełnych pułapek drogach rajdu Pikes Peak, zespół Peugeot Sport nie mógł poprzestać na jednorazowym zwycięstwie. Potrzebne były mu nowe wyzwania, stanowiące pożywkę dla sportowej rywalizacji. Decyzja została podjęta.

Po emocjonującej przygodzie w Kolorado, na wysokości 4301 m.n.p.m. Peugeot Sport, Red Bull i Total przechodzą do ataku w zupełnie innej scenerii. Teatrem ich zmagań będzie najbardziej wymagający z rajdów - Dakar. Dla francuskiego zespołu będzie to niemal powrót do źródeł. W latach 1987-1990 francuski team czterokrotnie triumfował dzięki kultowym modelom 205 T16 Grand Raid i 405 T16 Grand Raid, które zapisały bardzo piękną kartę w historii tej dyscypliny.

W międzyczasie afrykańskie wydmy ustąpiły miejsca południowoamerykańskim drogom, równie ciężkim dla ludzi i dla maszyn. Właśnie 25 lat po pierwszym starcie, team Peugeot Total podejmie już w styczniu przyszłego roku wyzwanie, wystawiając swój nowy samochód, 2008 DKR. Po 20-kilometrowym sprincie na asfalcie, Peugeot Sport skoncentruje wszystkie swoje wysiłki na dwutygodniowym maratonie, podczas którego będzie musiał pokonać 10 tysięcy kilometrów. Francuska marka już nieraz w przeszłości udowodniła swoje wszechstronne umiejętności.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Testy samochodów
Test Peugeot 308 – król roku 2014
2 komentarze

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.