x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Samochody Hyundai ix35 Fuel Cell na ulicach kolejnych, europejskich miast

07.04.2014, 17:20 przez Bogusław Korzeniowski

Hyundai dostarczy 75 samochodów ix35 Fuel Cell w ramach uczestnictwa w największym, ogólnoeuropejskim projekcie dotyczącym samochodów osobowych na ogniwa paliwowe: HyFIVE (ang. The Hydrogen For Innovative Vehicles). Projekt został powołany przez Fuel Cells and Hydrogen Joint Undertaking (Wspólne Przedsiębiorstwo na Rzecz Technologii Ogniw Paliwowych i Wodorowych), a jego beneficjentami będą wybrane, europejskie miasta: Kopenhaga, Bolzano, Innsbruck, Londyn, Monachium i Stuttgart.

W oficjalnym ogłoszeniu przedsięwzięcia, które odbyło się 03.04 br. w londyńskim Ratuszu, udział wziął Prezes Hyundai Motor Europe, Byung Kwon Rhim, który podkreślił zaangażowanie Hyundaia w rozwój i dostarczanie innowacyjnych rozwiązań, czego potwierdzeniem jest ix35 Fuel Cell - pierwszy samochód na wodorowe ogniwa paliwowe, który trafił do seryjnej produkcji.

Częścią projektu jest także rozbudowa w Europie infrastruktury, dla lepszej dostępności oraz wygody pierwszych użytkowników samochodów na ogniwa paliwowe.

”Od 1998 roku Hyundai jest światowym liderem w pracach nad rozwojem technologii ogniw paliwowych, a zaangażowanie w kolejną inicjatywę wpłynie na popularyzację energii wodorowej, jako długoterminowego rozwiązania dla transportu.” - powiedział Prezes Rhim podczas swojego wystąpienia.

Projekt HyFIVE jest zarządzany przez władze Londynu (Greater London Authority). Wśród partnerów są tacy producenci samochodów, jak: BMW, Daimler, Honda i Toyota oraz firmy: Air Products, ITM Power, Linde i OMV. Sygnatariuszami są także firmy doradcze sektora energetycznego oraz Wspólne Przedsiębiorstwo na Rzecz Technologii Ogniw Paliwowych i Wodorowych.

W ramach projektu, 5 producentów dostarczy w sumie 110 samochodów na ogniwa paliwowe - 75 z nich stanowić będą samochody marki Hyundai.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Finanse
Ubezpieczenie OC Axa Direct
brak komentarzy
Aktualności
Hyundai i20 na gaz
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.