x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Nissan - mocny gracz UEFA?

07.04.2014, 19:55 przez Bogusław Korzeniowski

Nissan Motor Co. Ltd. potwierdził zawarcie czteroletniej umowy o globalnej współpracy z Ligą Mistrzów UEFA, obejmującej także Superpuchar UEFA.

Dla japońskiego producenta jest to największa umowa sponsorska w historii firmy. Zgodnie z jej zapisami Nissan będzie oficjalnym partnerem Ligi Mistrzów na całym świecie od sezonu 2014/15 do sezonu 2017/18 włącznie.

„Ekscytujące innowacje są domeną Nissana, a jako partner UEFA nasza firma będzie się starała wzbogacić wrażenia, jakich dostarcza Liga Mistrzów UEFA" - powiedział Roel de Vries, wiceprezes i globalny dyrektor ds. marketingu w firmie Nissan. „Najbardziej prestiżowy turniej piłkarski w Europie będzie ważną globalną platformą dla Nissana. Naszym celem jest zaprezentowanie kibicom z całego świata atrakcyjności zarówno futbolu, jak i z naszych samochodów. Osiągnięcia w obu tych dziedzinach są dziełem niezwykłych ludzi, będących pasjonatami tego, czym się zajmują".

Jako oficjalny partner Nissan będzie dysponował szerokimi prawami dotyczącymi meczów, treningów przedmeczowych, treści publikacji, materiałów dla mediów, działań reprezentacyjnych, imprez towarzyszących oraz samego finału.

Guy-Laurent Epstein, dyrektor ds. marketingu w UEFA Events SA, tak skomentował umowę: „Cieszymy się, że Nissan zostanie od następnego sezonu oficjalnym partnerem Ligi Mistrzów. Nissan należy do ścisłej czołówki globalnych firm i jest jedną z największych grup motoryzacyjnych na świecie. Uważamy, że nawiązana współpraca zaowocuje wieloma innowacyjnymi i ekscytującymi wydarzeniami na wszystkich rynkach świata. Jesteśmy też przekonani, że Nissan może wykorzystać platformę oferowaną przez Ligę Mistrzów UEFA do kontynuowania działań, dzięki którym odnosi sukcesy".

Zdaniem de Vriesa transmisje rozgrywek w Lidze Mistrzów UEFA gromadzą przed telewizorami ponad 4 miliardy widzów w ciągu sezonu, więc umowa pozwoli przybliżyć markę Nissan nowym odbiorcom i wyeksponować ją w tracie realizacji europejskiego kalendarza rozgrywek piłkarskich

Liga Mistrzów UEFA to kolejny przykład zaangażowania Nissana w ekscytujące wydarzenia sportowe. Marka już jest sponsorem Igrzysk Olimpijskich Rio 2016, reprezentacji olimpijskich Wielkiej Brytanii i Meksyku, Pucharu Narodów Afryki, turnieju NCAA Football, Heisman Trophy, Kanadyjskiej Ligi Futbolu oraz Usaina Bolta - ambasadora modelu GT‑R i znanego kibica piłki nożnej

Podobne artykuły

Aktualności
Pierwszy rzut oka na nowego Nissan Juke
brak komentarzy
Premiery
Nissan Qashqai – drugiej generacji. Czy będzie znowu sukces?
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.