x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Abarth 695 na start...

10.04.2014, 14:55 przez Bogusław Korzeniowski

W Turynie, w siedzibie marki  Abarth, wręczono pierwsze 23 samochody Abarth 695 Assetto Corse Evoluzione, które wezmą udział w Pucharach  Abarth 2014 wraz z wersjami Abarth 500 Assetto Corse i Abarth 695 Assetto Corse.

Abarth 695 Assetto Corse Evoluzione to nie tylko samochód, ale prawdziwy zestaw „udoskanalający" dla aktualnych 695 Assetto Corse. W istocie, wśród samochodów wręczonych zespołom, dziesięć egzemplarzy to nowe samochody, natomiast pozostałe zostały udoskonalaneprzez techników marki Abarth, aby zapewnić takie same osiągi każdemu z kierowców. 

Nowa wersja Evoluzione posiada ulepszony silnik, 1.4 T-Jet, którego moc wzrosła z 200 do 215 KM przy 5250 obr/min, z nową krzywą mocy, jeszcze bardziej typu  „racing".

Niespotykane dotąd osiągi zapewnione są przez mniejszą masę, która wynosi teraz  920 kg (20 kg mniej), stalowe wahacze przedniego zawieszenia, które można zdemontować, silnik 1,4 T-Jet o różnych konfiguracjach (specjalistyczne oprogramowanie zarządzające i fazy rozrządu) oraz układ chłodzenia i chłodnicy powietrza doładowanego, nową instalację elektryczną z modułami sterującymi przeniesionymi do wnętrza kabiny pasażerów oraz przednią szybą z odmrażaczem.

Abarth 695 Assetto Corse Evoluzione w licznych testach, którym samochód został poddany, wykazał się zdecydowanie wyższymi osiągami niż poprzedni model, oferując kierowcy jeszcze bardziej „profesjonalne" doznania za kierownicą. 

Poprzez ten model o niespotykanych dotąd osiągach,  który będzie ścigał się wraz  z innymi samochodami Abarth 695 Assetto Corse i Abarth 500 Assetto Corse na najbardziej prestiżowych torach w Europie,  marka Abarth jest gotowa wystartować w sezonie 2014, począwszy od pierwszej imprezy przewidzianej na torze Le Castellet  we Francji w dniach  19 i 20 kwietnia br.
«Abarth 695 Assetto Corse Evoluzione - powiedział Marco Magnanini, Szef Marki Abarth, podczas wręczania samochodów zespołom - jest obecnie najbardziej zaawansowanym modelem pod względem technologii i osiągów wśród samochodów wyścigowych Abarth».

Podobne artykuły

Aktualności
Abarth - pakiety tuningowe i akcesoria
brak komentarzy
Aktualności
Abarth - 50 lat ikony
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.