x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Audi Sport i zegarki Oris

11.04.2014, 15:32 przez Bogusław Korzeniowski

Kierowcy wyścigowi Audi w roli zegarmistrzów: na jeden dzień Marcel Fässler, Nico Müller i Mike Rockenfeller zatopili się w świat firmy Oris. To szwajcarskie przedsiębiorstwo z siedzibą w Hölstein, od początku tego sezonu nosi miano „Official Watch Partner“ Audi Sport. Jego logo widnieje m. in. na lusterkach wszystkich Audi RS 5 DTM i Audi R18 e-tron quattro.

Wizyta w firmie Oris była miłym urozmaiceniem między świetnie zakończonymi jazdami testowymi w Budapeszcie, a finałowymi testami DTM w Hockenheim, które rozpoczną się już w poniedziałek. „To bardzo interesująca możliwość ujrzenia i dotknięcia najnowszych rozwiązań technicznych w dziedzinie budowy zegarków“ – powiedział Mike Rockenfeller. Obecny mistrz DTM, dwukrotny zwycięzca z Le Mans Marcel Fässler oraz debiutujący w DTM Nico Müller, mieli niepowtarzalną okazję spojrzenia za kulisy produkcji zegarków „Szczególne wrażenie wywarła na mnie wysoka jakość i precyzja z jaką się tu pracuje. Odnajduję w tej pracy wiele wspólnych ze sportami motorowymi cech“ – powiedział „Rocky“.

Po zwiedzaniu firmy, podczas którego kierowcy mogli swych spróbować sił jako zegarmistrze, ponad 60 pracowników zakładu miało okazję dostać od gości pamiątkowy autograf. Oris od 110 lat produkuje w Szwajcarii zegarki i jest jedną z niewielu niezależnych szwajcarskich firm w tej branży, cały czas zarządzanych przez swoich pierwotnych właścicieli. Przedsiębiorstwo produkuje wyłącznie zegarki mechaniczne, z  charakterystycznym dla marki znaczkiem.

„Wizyta kierowców wyścigowych Audi u nas w Hölstein sprawiła nam ogromną radość. Marcel Fässler i Mike Rockenfeller mogą pochwalić się wspaniałymi zwycięstwami, a Nico Müller to obiecujący młody kierowca. Wszyscy trzej mają silną wolę zwycięstwa i wręcz emanują fascynacją sportami motorowymi, która cechuje także firmę Oris. Życzymy im wielu sukcesów w tegorocznym sezonie“ – powiedział Ulrich W. Herzog, prezes zarządu Oris.

Teraz kierowcy Audi wracają na tor wyścigowy. Mike Rockenfeller i Nico Müller wezmą udział w odbywających się od poniedziałku do czwartku w Hockenheim ostatnich jazdach testowych przed rozpoczęciem, 4 maja, sezonu DTM. Dla Marcela Fässlera sezon zacznie się już w wielkanocny weekend, gdy w Silverstone wystartuje w pierwszym wyścigu serii Długodystansowych Mistrzostw Świata (FIA - WEC). Będzie to jednocześnie debiut nowego Audi R18 e-tron quattro.

()

Podobne artykuły

Aktualności
Audi i długa droga do Le Mans
brak komentarzy
Aktualności
Audi wyznacza trendy w Le Mans
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.