x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Certyfikat AUDI

16.04.2014, 18:49 przez Bogusław Korzeniowski

Audi ma certyfikat DEKRA za ścisłe określenie emisji dwutlenku węgla

Audi to pierwszy w branży motoryzacyjnej producent premium

Koncern Audi, jako pierwszy producent premium w branży motoryzacyjnej, określił ramy swojej emisji dwutlenku węgla i otrzymał stosowną certyfikację według światowej normy ISO 14064. By taki certyfikat otrzymać, firma szczegółowo określiła wielkość emisji gazów przez jego samochody w całym cyklu ich życia. Rzeczoznawcy DEKRA Certification GmbH i DEKRA Certification Inc. sprawdzili i potwierdzili dane źródłowe i obliczenia. Określając wielkość emisji CO2, Audi dało impuls do zbadania emisji gazów w całym łańcuchu produkcyjnym i cyklu życiowym pojazdu. Dzięki temu, przedsiębiorstwo będzie mogło w przyszłości prowadzić jeszcze bardziej dokładne analizy i skuteczniej redukować szkodliwe substancje.

Ochrona środowiska i zasobów naturalnych ma dla Audi ogromne znaczenie, co potwierdza dr Hubert Waltl, szef pionu produkcji Audi AG: „Określając wielkość naszej produkcji CO2 i podając ją do publicznej wiadomości, dajemy jasny sygnał. Pokazujemy główne źródła emisji gazów w naszym łańcuchu produkcyjnym i zobowiązujemy się taką emisję nadal zmniejszać, w całym cyklu życia pojazdów.“ Już w trakcie samej produkcji pojazdu powstaje średnio jedna czwarta łącznej ilości gazów emitowanych podczas całego cyklu jego życia. Dlatego należy wziąć pod uwagę wszystkie obszary mające na to wpływ – zarówno produkcję w zakładach Audi, jak i łańcuch kooperantów – stwierdza Waltl. „To ważny element tworzenia mobilności neutralnej dla klimatu, liczonej dla całego cyklu życia pojazdu, począwszy od pozyskania surowców aż po recykling.“

Rzeczoznawcy DEKRA potwierdzają, że wielkość emisji koncernu Audi wynosi na całym świecie 57 mln ton ekwiwalentu CO2 (= CO2e) rocznie. Wartość ta odpowiada ok. 0,16 procenta światowej emisji dwutlenku węgla w 2012 roku. Największy odsetek emisji rocznej stanowią: emisja w trakcie fazy użytkowania pojazdu (73 procent), produkcja elementów konstrukcyjnych przez kooperantów  (21 procent) i logistyka Audi (1,4 procent).

Certyfikowane ramy emisji obejmują produkcję przez koncern Audi  wszystkich gazów cieplarnianych, w całym cyklu życia pojazdów marki. Obliczono je zgodnie z wytycznymi uznanego na arenie międzynarodowej „Greenhouse Gas Protocol“.
W obliczeniach uwzględniono całą bezpośrednią i pośrednią emisję CO2 (Scopes 1 i 2) – np. emisję przez urządzenia produkcyjne oraz pobór energii elektrycznej i ciepła oraz tzw. emisję Scope 3, czyli ilości dwutlenku węgla, które powstają w łańcuchu kooperantów i logistycznym, w odpadach produkcyjnych  i podczas podróży służbowych.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
Historia modelu i historie poświęcone Audi TT
brak komentarzy
Aktualności
Na wystawie Techno Classica Audi przedstawia prawdziwych mistrzów
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.