x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Jakościowy wzrost Hyundai'a

01.05.2014, 12:26 przez Bogusław Korzeniowski

Hyundai odnotował wzrost na europejskim rynku motoryzacyjnym w pierwszym kwartale, oraz zrealizował cele jakościowe firmy, ustalone na początku roku.

Na pięciu wiodących pod względem sprzedaży rynkach europejskich (Niemcy, Wielka Brytania, Włochy, Francja i Hiszpania) Hyundai zwiększył sprzedaż do Klienta indywidualnego i flotowego odpowiednio o 16% i 17%, wyprzedzając branżę w obu tych sektorach. 

”Mamy bardzo pozytywne sygnały dotyczące organicznego wzrostu branży w pierwszym kwartale i cieszymy się, że Hyundai rozwija swój biznes w dochodowych obszarach.” – powiedział Allan Rushforth, Wiceprezes i COO Hyundai Motor Europe. ”Koncentrujemy się na utrzymywaniu długoterminowego, zrównoważonego wzrostu, który pomoże nam osiągnąć cel, jakim jest 5% udział w rynku w 2020 roku.” – dodał.

Wprowadzenie do sprzedaży modelu Hyundai i10 Nowej Generacji znacząco wpłynęło na wzrost w pierwszym kwartale. Firma zebrała 58 000 zamówień na ten model od momentu pojawienia się go na rynku pod koniec 2013 roku.   

Wyjątkowo mocno doceniony przez rynek i ekspertów reprezentant segmentu A przyczynia się do dobrego wyniku finansowego firmy, dzięki dominującej sprzedaży modelu w wyższej wersji wyposażeniowej (82%).

Klienci Hyundaia w pierwszym kwartale mogli także skorzystać z atrakcyjnego finansowania oferowanego przez firmę. Finansowa penetracja Hyundaia zwiększyła się o 25% na pięciu wiodących rynkach i aktualnie wynosi 40,5%.

”Nasi Klienci są teraz skłonni zapłacić więcej za model marki Hyundai dzięki rozbudowanemu pakietowi wartości jaki oferujemy w całej Europie.” – powiedział Allan Rushforth.

Rejestracja 109 320 samochodów zapewniła marce 3,3% udział w europejskim rynku nowych samochodów w pierwszym kwartale, w oparciu o dane opublikowane przez europejskie stowarzyszenie ACEA.  

Podobne artykuły

Aktualności
Kup Pan Hyundai’a. Nie stracisz Pan!
brak komentarzy
Aktualności
Hyundai wśród 50 najbardziej wartościowych marek na świecie
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.