FunkcjoalnośćNowego Nissan X-Trail

08.05.2014, 16:49 przez Bogusław Korzeniowski

Praktyczne rozwiązania to kolejna dziedzina, w której X-Trail osiąga celujące wyniki. Kabina nowego modelu, projektowana od podstaw z uwzględnieniem opcjonalnego trzeciego rzędu foteli, w pełni korzysta z możliwości, jakie daje większy rozstaw osi nowej platformy, oferując najwięcej przestrzeni dla pasażerów w swojej klasie. Nissan rozumie, że jeżeli chodzi o wygodę, jakość jest równie ważna jak ilość. Dlatego każdy fotel w nowym Nissanie został

starannie zaprojektowany pod kątem komfortu i funkcjonalności. Wszystkie trzy rzędy foteli mają układ „teatralny”, co oznacza, że siedzenia w drugim i trzecim rzędzie są zamocowane nieco wyżej od tych, które znajdują się przed nimi.

W niektórych konkurencyjnych modelach drugi rząd siedzeń to prosta, zamocowana na stałe kanapa. Siedzenia w nowym Nissanie X-Trail mają natomiast funkcję przesuwania siedziska i pochylania oparcia, co nie tylko zwiększa komfort, ale także pozwala regulować pojemność bagażnika. Opcjonalny trzeci rząd siedzeń jest podwójnie składany, co umożliwia uzyskanie całkowicie płaskiej podłogi w tej części. Przy rozłożonych fotelach pasażerowie nie mogą natomiast narzekać na brak miejsca na głowę czy stopy.

Dzięki wydłużonemu rozstawowi osi oraz nowej konstrukcji przednich foteli z mocno wyprofilowanymi oparciami, pasażerowie drugiego rzędu siedzeń mają najwięcej w tym segmencie pojazdów miejsca na nogi.

Kierowca i siedzący obok niego pasażer podróżują w nowych fotelach, zaprojektowanych pod kątem maksymalnego komfortu. Oprócz standardowych siedzeń Nissan opracował także nowe fotele Comfort, inspirowane doświadczeniami ze stanu nieważkości. Zapewniają one lepsze podparcie kręgosłupa oraz optymalne krążenie krwi, co zmniejsza zmęczenie wywołane pokonywaniem dalekich tras.

Innowacyjne rozwiązania w bagażniku

Uniwersalny układ bagażnika, który zadebiutował w poprzednim modelu, w nowym Nissanie X- Trail został rozwinięty poprzez dodanie pomysłowej i innowacyjnej podłogi z funkcjonalnymi dodatkowymi schowkami (do 9 możliwych konfiguracji). W prosty sposób, posługując się jedną ręką, przestrzeń bagażową można podzielić na górną i dolną strefę. Nośność półki w najwyższym położeniu wynosi 10 kilogramów. W środkowym położeniu jest to już 75 kilogramów. Podział bagażnika umożliwia na przykład jednoczesne przewożenie wózka dziecięcego czy dużych pakunków przy zachowaniu w pełni użytecznej powierzchni bagażowej na mniejsze i lżejsze przedmioty.

Ogromnym ułatwieniem w dostępie do bagażnika jest zdalne sterowanie siłownikami otwierającymi i zamykającymi klapę. 

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.