Mercedes-Benz Actros zdobył nagrodę „red dot” 2012

08.08.2012, 16:59 przez konrad

Mercedes-Benz kreuje długofalowe trendy w dziedzinie estetyki samochodów ciężarowych. Na potwierdzenie tego faktu nowy Actros otrzymał renomowaną nagrodę „red dot”, przyznawaną przez międzynarodowe jury za najlepsze wzornictwo przemysłowe. 

O nagrody „red dot”, uznawane za niekwestionowany znak jakości w dziedzinie designu, walczyło w tym roku 1800 producentów i projektantów z 58 krajów. Międzynarodowe jury złożone z niezależnych specjalistów oceniło ponad 4 500 produktów, spośród których wyłoniono najlepsze pod względem jakości i pionierskie pod względem wzornictwa. Według komisji pod przewodnictwem prof. Petera Zeca, inicjatora i dyrektora konkursu „red dot”, nowy Actros spełnia te ambitne kryteria:

- Najważniejsze? Solidny i funkcjonalny motyw projektowania, który będzie wyglądał atrakcyjnie w nadchodzących latach. Nowy Actros łączy funkcję z perfekcyjną formą zewnętrzną. Kau Sieber, szef designu samochodów użytkowych Mercedes-Benz, potwierdził ten werdykt: - Kluczowa była zarówno forma, jak i funkcja. Zupełnie, jakby całość wyrzeźbiono z jednej bryły. 

Przypomnijmy, że również pierwsza generacja Actrosa otrzymała to prestiżowe wyróżnienie (1998 rok). W kategorii "czasopisma i prasa codzienna" nagrodę „red dot” zdobył magazyn Mercedes-Benz "Dimensions", którego wydanie zbiegło się z rynkową premierą nowego Actrosa. Ciężarówkę zaprezentowano na łamach magazynu w niespotykany dotychczas sposób, kładąc większy nacisk na estetykę i design niż na aspekty biznesowe. W tę unikalną koncepcję wpisały się nadzwyczajne ujęcia fotograficzne oraz nietypowy układ treści.

Nagrody „red dot”, przyznawane przez Design Zentrum Nordrhein Westfalen w Essen, uchodzą za najważniejsze w świecie wzornictwa przemysłowego. Początki konkursu sięgają 1955 roku.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.