x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Gumball 3000 pod znakiem Skorpiona

26.05.2014, 13:16 przez Bogusław Korzeniowski

Po oficjalnym debiucie na 84. Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie, „najbardziej abarthowy ze wszystkich Abarthów", po raz pierwszy wyjeżdża na drogę.
Ważący 997 kg, wyposażony w silnik 1.4 T-jet o mocy 190 KM, z najlepszym w tej kategorii stosunkiem masy do mocy (5,2 kg/KM) oraz przyspieszeniem od 0 do 100 km/h w zaledwie 5,9 sek., Abarth 695 biposto będzie oficjalnym samochodem szesnastej edycji „Gumball 3000".
To pierwszy raz, gdy wyznacza się oficjalny samochód w „Gumball 3000", nietypowym wyścigu, otwartym tylko dla 120 niesamowitych supersamochodów, pokonujących  3000 mil w niecałe 10 dni.
Po emocjonującym wyścigu, zorganizowanym w 15. rocznicę wyścigów pomiędzy Kopenhagą a Monaco, tegoroczna edycja „Gumball 3000" jest gotowa do pokonania dwóch kontynentów, trasą rozpoczynającą się w South Beach na Miami i kończącą na hiszpańskiej Ibizie: z pewnością tegoroczna impreza będzie jeszcze bardziej ekscytująca i urzekająca niż zwykle, zarówno dla kierowców, jak i dla fanów.
Będzie to jedyna w swoim rodzaju przygoda dla uczestników imprezy, którzy między 4 a 11 czerwca z Ameryki dotrą do Europy: po kolejnych etapach w Miami, Atlancie i Nowym Jorku, wszystkie 120 samochodów przeleci nad Atlantykiem, aby wylądować w Szkocji. Tutaj, w Edynburgu, „Gumball 3000" uzupełni swój skład o supersamochód  Abarth 695 biposto, który zadebiutuje oficjalnie na trasie.
Dwuosobowy samochód ze znaczkiem Skorpiona uwolni swoje 190 KM, stając się niekwestionowaną gwiazdą imprezy. Na ikonę edycji 2014 wyścigów „Gumball 3000" wybrał „najszybszego Abartha wszech czasów", przydzielając mu prestiżowy numer "1".
Maximillion Cooper, dyrektor generalny i pomysłodawca imprezy, oświadczył, że czuje się zaszczycony i zadowolony, mogąc być oficjalnym kierowcą Abartha 695 biposto, samochodu, który stanowi kwintesencję Abartha: „size - rozmiar", cecha własna samochodów ze znaczkiem Skorpiona, „small supercar - mały superamochód" we włoskim stylu i „racing - wyścigi", pasja szybkości i codziennych wyzwań - obejmującego jednocześnie wartości reprezentowane przez „Gumball".
"Gumball 3000" powstał w 1999 roku z pomysłu Maximilliona Coopera, byłego kierowcy wyścigowego, projektanta i brytyjskiego przedsiębiorcy, włączonego przez Complex do grona 50 najbardziej wpływowych osób w świecie motoryzacji, potrafiących połączyć samochody, muzykę, modę, sztukę i rozrywkę. Cooper zapożyczył słowo „Gumball" od Andy'ego Warhola, który użył go, aby opisać, jak publiczność „przeżuwa" kulturę pop, tak samo jak gumę do żucia. Natomiast liczba „3000" odnosi się do fascynacji Coopera przyszłością, szczególnie w momencie, w którym świat wchodził w XXI wiek. W tej legendarnej już podróży uczestniczyli artyści i międzynarodowe sławy, członkowie rodzin królewskich, ludzie występujący w rankingach Forbesa, miliarderzy, założyciele spółek Blue Chip, przyciągając natychmiast uwagę prasy i publiczności. Tym samym informacje na temat imprezy ukazują się w głównych mediach, publikacjach, pismach motoryzacyjnych i lifestyle'owych, aż po okładki The Financial Times, GQ , Esquire, FHM i CAR.
Drogi łączące szkocką stolicę z Ibizą - prowadzące przez Londyn, Paryż i Barcelonę- będą pierwszymi, które wystawią na próbę doskonałe osiągi prawdziwego supersamochodu, jakim jest Abarth 695 biposto, osiągającego maksymalną prędkość 230 km/h. Poza tym, po raz pierwszy w samochodzie „street legal" została zamontowana skrzynia biegów z pierścieniami zapadkowymi i z zewnętrznym sterowaniem oraz samoblokującym mechanizmem różnicowym oraz sprzęgło pochodzące z samochodów wyścigowych, dzięki czemu zmiana biegów jest tak szybka, że wytrawni kierowcy nie muszą używać sprzęgła.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
Abarth - 50 lat ikony
brak komentarzy
Aktualności
Panda i 500L w wersji Abarth?
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.