x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

CONNECT w Stilo

14.08.2012, 11:23 przez konrad

Wprawdzie Fiat Stilo to już cenowo „motoryzacyjny przeżytek”, ale ze względu na jego niską cenę warto poszukać prawdziwego cukierka wśród modeli z tego czasu produkcji.

W swojej ponad stuletniej historii, samochód wciąż podlegał przeobrażeniom, przez co stał się bardziej bezpieczny, wygodny, czysty i uzyskał lepsze osiągi. Dzisiaj, wspólnik technologicznej ewolucji informatyki i telematyki, jeszcze raz potwierdza swoją wielką żywotność, przygotowując się do nowej radykalnej transformacji. To ona utrwala w pamięci podróż doskonałym autem, będącą oderwaniem od pracy i codzienności. Natomiast podczas zwykłych dni, nie tylko umożliwia utrzymanie kontaktów z światem zewnętrznym, ale oferuje o jedną możliwość więcej.

W tym kontekście Fiat Stilo zrobił prawdziwy kroku naprzód, proponując, nie znające porównań, wyposażenie infotelematyczne: od przyszłościowego CONNECT, poprzez nowoczesny odtwarzacz plików MP3 i przydatne połączenie WAP, po doskonały sprzęt Hi-Fi. Nie należy zapominać o "rozpoznawaniu głosu" i przyciskach na kierownicy, dwóch rozwiniętych systemach wydających rozkazy różnym pokładowym przyrządom.

W sumie, Fiat Stilo oferuje ogrom technologii, którą widać i słychać, przy czym ta jeszcze doskonalsza, znajduje się "pod skórą". W celu umożliwienia elektronicznym centralom pokładowym prawidłowego funkcjonowania, wymiany danych i informacji w czasie rzeczywistym oraz zgodnego działania, należało wyposażyć nowy model w złożony i nowoczesny system połączeń, który można określić mianem "systemu nerwowego" pojazdu.

Tworzy go sieć CAN, a dokładnie dwie. Pierwsza, o wysokiej prędkości, łączy centrale kontroli silnika i trakcji (ABS, ESP itd.), natomiast druga, z niską prędkością, zezwala na komunikowanie centrali położonych wewnątrz kabiny. Body computer, spełniający rolę "tłumacza" pomiędzy dwoma sieciami CAN, jest rodzajem nadzorcy i stanowi port połączenia między siecią o niskiej i wysokiej prędkości, a jednocześnie administruje działaniem obydwóch.

Świat na pokładzie

Fiat Auto, lider w sektorze informatyki stosowanej w samochodach, już wcześniej obrał drogę wprowadzającą na pokład jego modeli telefon GSM, nawigator, podłączenie do Internetu oraz urządzenia takie jak zestaw "głośnomówiący" lub "voice memo". Teraz to wszystko zawiera CONNECT, najnowocześniejszy zintegrowany przyrząd tego typu, oferujący na dzień dzisiejszy największą ilość funkcji i usług.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Poradnik kupującego
Toyota Yaris II - typowe usterki, poradnik kupującego
brak komentarzy
Poradnik kupującego
Fiat Bravo II - typowe usterki, poradnik kupującego
1 komentarz

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.