x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Realna MiTo-mania: 7,3 do setki

09.06.2014, 20:48 przez Bogusław Korzeniowski

Zdążył on już zachwycić tych europejskich klientów, którzy cenią włoski styl i techniczną doskonałość zapewniającą radość z jazdy i poczucie pełnego bezpieczeństwa.

Nadwozie

MiTo w wersji „Quadrifoglio Verde" łatwo rozpoznać po takich elementach zewnętrznych jak tylny spojler, sportowy tylny zderzak, nowe polerowane wykończenie opraw lusterek bocznych, reflektorów, przedniego grilla, klamek drzwi, a także 17‑calowe obręcze kół z lekkiego stopu i efektowne czerwone zaciski hamulcowe. Jednolita matowa szarość Magnesio Grey przeznaczona specjalnie dla MiTo Quadrifoglio Verde podkreśla sportowo-dynamiczny styl kompaktowego nadwozia, a jednocześnie stanowi tło dla logo z czterolistną koniczyną umieszczonego pod bocznym kierunkowskazem.

Wnętrze.

Czarne wnętrze harmonizuje ze stylem nadwozia, a jednocześnie zawiera liczne udoskonalenia podkreślające niepowtarzalny styl tej najbardziej sportowej i dynamicznej wersji modelu. Jej charakter podkreślono takimi elementami, jak wyprofilowana kierownica pokryta skórą z kontrastującymi białymi przeszyciami, nowy zestaw wskaźników z logo QV, deska rozdzielcza Competizione z tworzywa imitującego karbonowe wykończenie i nowe specjalne dywaniki. Dźwignia hamulca ręcznego jest pokryta czarną skórą z białymi przeszyciami. Taką samą skórą - ale z białymi i zielonymi przeszyciami - są pokryte dźwignia i mieszek zmiany biegów. 

Silnik i skrzynia biegów.

Serce każdego samochodu Alfa Romeo, a jednocześnie jego największy atut to silnik. Nie inaczej jest w przypadku MiTo „Quadrifoglio Verde". Sportowy i mocno indywidualny charakter samochodu zapewnia nowy turbodoładowany silnik benzynowy 1.4 MultiAir, który współpracuje z 6‑stopniową przekładnią z podwójnym suchym sprzęgłem Alfa TCT nowej generacji. Rozwija on moc 170 KM przy 5500 obr./min i pozwala osiągnąć maksymalny moment obrotowy 230 Nm przy 2500 obr./min (w trybie Dynamic wartość ta rośnie do 250 Nm przy 2500 obr./min).

Najważniejszą cechą tego silnika jest znakomity stosunek masy do mocy, który w przypadku samochodów marki Alfa Romeo jest jednym z istotnych czynników decydujących o ich sukcesie na drodze i na torze wyścigowym.Pragnienie, aby wyprzedzać osiągnięcia własnej epoki, jest zakodowane w DNA modelu Alfa Romeo MiTo. Potwierdza to nowy silnik 1.4 MultiAir o mocy 170 KM dostępny teraz z automatyczną skrzynia biegów Alfa TCT.  MiTo debiutował jako pierwszy samochód  z rewolucyjnym silnikiem MultiAir 1.4 o mocy 135 KM , uznanym za „Najlepszy Silnik Roku 2011" przez międzynarodowe jury ekspertów, oraz systemem Start&Stop.

Sercem systemu MultiAir jest elektrohydrauliczny system sterowania zaworami, który przyczynia się do ograniczenia zużycia paliwa (poprzez kierowanie powietrza bezpośrednio do zaworów dolotowych z pominięciem przepustnicy) oraz emisji zanieczyszczeń (poprzez kontrolę procesu spalania). Jak przystało na czołowe rozwiązanie zgodne z koncepcją downsizingu, MultiAir to uniwersalna technologia, którą można zastosować w przypadku wszystkich silników benzynowych. Jednym z przykładów takich jednostek jest silnik 0.9 TwinAir 105 KM wprowadzony w roku 2013.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Premiery
Alfa Romeo Giulietta MY 2014 i MiTo MY 2014 - odnowiona pasja
brak komentarzy
Poradnik kupującego
Alfa Romeo MiTo - typowe usterki, poradnik kupującego
1 komentarz

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.