x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Abarth 695 biposto - mały lider wielkiego Gumball 3000.

16.06.2014, 21:02 przez Bogusław Korzeniowski

Marka Abarth odniosła ogromny sukces występując w roli prawdziwej gwiazdy 16. edycji Gumball 3000, zawodów otwartych tylko dla 120 niesamowitych supersamochodów, które zakończyły się 11czerwca br. na Ibizie, po przebyciu ponad 5500 kilometrów w 7 dni pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Europą.

Abarth towarzyszył uczestnikom na wszystkich etapach jako oficjalny partner „motoryzacyjny" edycji 2014: najpierw w Stanach Zjednoczonych (od Miami po Nowy Jork, poprzez Atlantę) 5 samochodami z amerykańskiej gamy a następnie na Starym Kontynencie, kiedy 8 czerwca kawalkada Gumball 3000 przeleciała nad Atlantykiem, by dotrzeć do Edynburga w Szkocji, gdzie czekało na nią 8 samochodów z logo Skorpiona.

Tutaj, w strugach deszczu, ekipy Gumball 3000 zostały przyjęte przez licznych fanów, którzy jako pierwsi mogli podziwiać Abartha 695 biposto, „najmniejszy supersamochód", który po raz pierwszy wyjechał na drogę.

Wśród floty Abartha, która pokonała ponad 2700 kilometrów w części europejskiej - z Edynburga na Ibizę, zahaczając od Londyn, Paryż i Barcelonę - znalazło się również pięć Abarthów 595 MY 2014 oraz dwa Abarthy 595 50° Anniversario, reprezentujących całą gamę samochodów z logo Skorpiona.

Wyróżniający się specjalnymi barwami „oficjalnego samochodu " oraz numerem #1, Abarth 695 biposto był prowadzony od Edynburga aż do Barcelony, poprzez Londyn i Paryż przez Maximilliona Coopera (dyrektora generalnego i pomysłodawcę imprezy Gumball 3000). Na końcowym odcinku pomiędzy Barceloną a Ibizą, były kierowca wyścigowy i brytyjski przedsiębiorca przekazał kierownicę 695-tki biposto prawdziwej legendzie światowego motocyklizmu: Marco Lucchinelliemu.

W każdym mieście odwiedzonym przez „Gumball", marka Abarth odgrywała rolę absolutnej gwiazdy: Regent Street w Londynie, tereny wzdłuż Sekwany w Paryżu, port turystyczny w Barcelonie i  stary port na Ibizie przyjęły setki tysięcy osób, a producent samochodów z logo Skorpiona z każdego przyjazdu samochodów robił wielkie wydarzenie. Podczas przerw w podróży, 695-tka biposto - „najbardziej abarthowy ze wszystkich Abarthów" -  była w centrum wyjątkowych wydarzeń (na francuskim torze Albi oraz na torze magazynu Top Gear na obrzeżach Londynu), podczas których publiczność mogła je podziwiać w ich naturalnym środowisku: na torze. Jednak tylko motocyklista Lucchinelli oraz kierowca Cooper mogli wystawić je na próbę na drogach, które łączą szkocką stolicę z Ibizą, przez :Londyn, Paryż i Barcelonę.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
Abarth - pakiety tuningowe i akcesoria
brak komentarzy
Aktualności
Abarth - 50 lat ikony
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.