x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Elektryczny Nissan e-NV 200 - najlepszy z najlepszych

23.06.2014, 19:29 przez Bogusław Korzeniowski

e-NV200 zapewni Nissanowi pozycję globalnego lidera na rynku elektrycznych lekkich pojazdów użytkowych

e-NV200 łączy największą w swojej klasie pojemność przestrzeni ładunkowej z...... nagradzaną technologią bezemisyjną...... kosztami serwisowania niższymi o 40% oraz nawet czterokrotnie mniejszymi kosztami paliwa w porównaniu z pojazdami wyposażonymi w silniki wysokoprężne,... 

a przy tym jest praktycznym i ekologicznym miejskim samochodem dostawczym

Najważniejsze cechy:Bezwibracyjny, bezemisyjny i bezgłośny zespół napędowy

Praktyczny zasięg 170 km; prędkość maksymalna 120 km/hProdukowany w Europie; dostępny w wersji dostawczej lub jako pięciomiejscowy samochód osobowyBezemisyjna rewolucja Nissana wkracza w kolejną ważną fazę, której początek wyznacza premiera modelu e-NV200, drugiego stuprocentowo elektrycznego pojazdu marki.e-NV200 - wprowadzany w czasach, kiedy coraz bardziej dba się o jakość powietrza w centrach miast - nie emituje spalin, ponieważ jest napędzany zaawansowanym silnikiem elektrycznym czerpiącym energię z akumulatorów. 

Jako pojazd użytkowy e-NV200 może odegrać jeszcze większą rolę w ograniczaniu emisji i poprawie jakości powietrza, jeżeli do swojego taboru włączą go firmy dostawcze i korporacje taksówkowe działające całodobowo w centrach miast.Silnik elektryczny e-NV200 nie tylko nie emituje spalin, co ma istotny wpływ na obniżenie stężenia tlenków azotu w powietrzu w centrach miast, ale także pracuje niemal bezgłośnie, zaś płynna jazda bez konieczności zmiany biegów oznacza mniejszy stres i zmęczenie kierowcy, co przekłada się na wyższy poziom komfortu i bezpieczeństwa.

W modelu e-NV200 Nissan zastosował nagradzany zespół napędowy z Nissana LEAF - Światowego Samochodu Roku 2011 - łącząc go z największą w tej klasie pojazdów przestrzenią ładunkową i funkcjonalnością Nissana NV200, czyli Międzynarodowego Vana Roku 2010.Jednak e-NV200 nie jest prostą przeróbką istniejącego pojazdu z konwencjonalnym napędem.Konstruując pierwszy w pełni elektryczny lekki pojazd użytkowy Nissan gruntownie zmienił rozwiązania techniczne i stylistyczne NV200, przystosowując je do nowej roli. Mimo że w elektrycznym vanie wykorzystano szereg elementów z modeli LEAF i NV200, około 30% podzespołów jest unikatowych dla e-NV200. Różnice dotyczą między innymi wyglądu zewnętrznego, przeprojektowanego zawieszenia, zmian we wnętrzu, nowego zestawu akumulatorów oraz układu hamulcowego z bardziej wydajnym systemem odzyskiwania energii.

Tak powstał bezemisyjny pojazd, który może wnieść istotny wkład nie tylko w przyszłą mobilność, ale także wpłynąć na model biznesowy firm użytkujących pojazdy dostawcze, mikrobusy czy taksówki. e-NV200 zapewni przyjemność z jazdy, będąc jednocześnie pojazdem tanim w eksploatacji - a co równie ważne, jego ekologiczne parametry przyczynią się do pozytywnego wizerunku firmy, która zdecydowała się na jego zakup.Po kompleksowym programie testów, obejmującym między innymi przekazanie prototypowych egzemplarzy renomowanym światowym firmom, które następnie przedstawiły opinie na temat eksploatacji tych pojazdów w rzeczywistych warunkach, e-NV200 jest gotowy do wprowadzenia na rynek.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
Nagroda dla Renault Kangoo Van ZE
brak komentarzy
Aktualności
10 000 Kangoo Z.E. znalazło już nabywców
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.