x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Abarth ponownie podbja świat

25.06.2014, 11:07 przez Bogusław Korzeniowski

Po debiucie podczas Gumball 3000 - nietypowego wyścigu, otwartego tylko dla 120 niesamowitych supersamochodów - „najszybszy Abarth wszech czasów" jest gotowy, by zademonstrować całą swoją moc w królestwie supersamochodów podczas prestiżowego „Goodwood Festival of Speed 2014", zaplanowanego na 26-29 czerwca, w angielskim hrabstwie West Sussex.

„Goodwood Festival of Speed 2014" to nie tylko wystawy, pokazy  oraz parady samochodów zabytkowych i aktualnie produkowanych. ale także trudne próby sportowe: każdego roku impreza przyciąga ponad 150 000 miłośników, kolekcjonerów i znawców pochodzących ze wszystkich stron świata.

W tym roku uwaga skierowana będzie z pewnością na najmłodsze „dziecko" marki z logo Skorpiona, które kilka dni temu zostało oficjalnym samochodem Gumball 3000,  rajdzie rozegranym na trasie  prawie 3.000 kilometrów - z Edynburga na Ibizę - ze specjalnym, wyraźnie widocznym z boku, numerem #1.

Teraz Abarth 695 biposto jest gotowy na nowe wyzwanie: wymagająca trasa Goodwood Hillclimb, główna atrakcja  „Goodwood Festival of Speed 2014". Prawie 2 kilometry drogi, która od południowego zakrętu Goodwood Estate, skręca przed Goodwood House w stronę toru wyścigowego Goodwood. Trasa bardzo wymagająca pod względem technicznym, ale i widowiskowa, która  poprzez różnice wzniesień wystawia na próbę właściwości jezdne wszystkich uczestniczących samochodów.

Jest to idealna sceneria do ponownego zaprezentowania mocy i stylu Abartha 695 biposto: silnik 1.4 T-jet o mocy 190 KM (najmocniejszy silnik, który kiedykolwiek został zamontowany w cywilnym Abarthcie) - dzięki wadze wynoszącej zaledwie 997 kg, to jeden z niewielu samochodów sportowych ze stosunkiem masy do mocy wynoszącym tylko 5.2 kg/KM (najlepszym w tej kategorii); a dzięki przyspieszeniu od 0 do 100 km/h w 5,9 sekundy - jest to obecnie najszybszy hatchback z napędem na przód dostępny na rynku.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
Abarth 695 biposto - mały lider wielkiego Gumball 3000.
brak komentarzy
Premiery
Abarth 695 biposto - najszybszy miejski Abarth
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.