x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Nissan - prezent na festiwal prędkosci

25.06.2014, 17:57 przez Bogusław Korzeniowski

Wizja supersamochodu Nissana z niedalekiej przyszłości, stworzona pierwotnie jako model studyjny przez młodych projektantów Nissana, a następnie opracowana jako model wirtualny na potrzeby gry komputerowej Gran Turismo 6® (GT6TM) na PlayStation®, została przeniesiona ze świata wirtualnego do rzeczywistości.Model koncepcyjny w pełnej skali można będzie oglądać od godziny 13.00 w czwartek, 26 czerwca, na stoisku Nissana na Festiwalu Prędkości w Goodwood w Wielkiej Brytanii.

NISSAN CONCEPT 2020 Vision Gran Turismo powstał jako projekt marzeń młodych projektantów Nissana, którym dano wolną rękę przy tworzeniu perfekcyjnego supersamochodu do ich własnego „garażu fantazji" w Gran Turismo.

Okazało się, że potencjał projektu przygotowanego przez zespół z Nissan Design Europe z siedzibą w Londynie był tak duży, iż zdecydowano o kontynuacji prac nad samochodem z udziałem inżynierów z Japonii.

Odwołując się do stylistyki obecnych modeli Nissana o wyczynowych osiągach, pojazd opracowano od podstaw, z wykorzystaniem najnowocześniejszych cyfrowych narzędzi projektowania. Pierwsza - i jak na razie jedyna - fizyczna interpretacja projektu to rzeczywisty model koncepcyjny.

NISSAN CONCEPT 2020 Vision Gran Turismo jest wynikiem stylistycznych poszukiwań prowadzonych przez młodych projektantów Nissana z całego świata. Poszczególne zespoły odpowiedziały na zaproszenie twórców Gran Turismo 6, którzy zwrócili się do różnych producentów, których auta występują w grze, z propozycją stworzenia samochodu marzeń, by uczcić 15. rocznicę jej powstania.

W sportowym Nissanie z fotelami w układzie 2+2 zaadaptowano technologie stosowane w wyścigach samochodowych - w tym w szczególności system ukierunkowania przepływu powietrza - na potrzeby samochodu przeznaczonego do jazdy po drogach publicznych.Owocem ścisłej współpracy ze specjalistami w dziedzinie aerodynamiki i zespołem inżynierów z Japonii, którzy zadbali o maksymalny realizm wirtualnego samochodu, jest sylwetka ukształtowana częściowo przez emocje, a częściowo przez wiatr.Dopracowane detale stylistyczne stanowią nawiązanie do wyczynowych modeli Nissana z różnych dekad, ale w nowym, futurystycznym ujęciu.

Uczestnicy Festiwalu Prędkości w Goodwood jako pierwsi ujrzą fizyczną postać samochodu, ale jego pierwszymi „kierowcami" będą gracze ścigający się w GT6. NISSAN CONCEPT 2020 Vision Gran Turismo w 10 kolorach będzie dostępny do pobrania od lipca.„To jest zgodne z filozofią Nissana" - mówi Koji Nagano, wiceprezes Nissan Design Europe. „W rzeczywistości rzadko kto mógłby sobie pozwolić na taki samochód, jak NISSAN CONCEPT 2020 Vision Gran Turismo, ale dzięki grze Gran Turismo każdy może usiąść za jego kierownicą i przekonać się, jak Nissan wywiązuje się z obietnicy dostarczania ekscytujących innowacji".

Czy w 2020 roku na wzgórze Goodwood wjedzie wersja produkcyjna? 

Tego na razie nie wiadomo..., ale w najbliższej przyszłości wiele się wydarzy. Póki co entuzjaści mogą podziwiać dynamiczny wygląd i spektakularne osiągi samochodu nie ruszając się z wygodnego domowego fotela.Nissan i Gran Turismo już od dawna związane są wyjątkową relacją, współpracując w ramach projektu GT Academy, który umożliwia graczom online rywalizację w zawodach krajowych, a następnie szkoli najlepszych z nich na prawdziwych kierowców wyścigowych. Zwycięzcy wcześniejszych edycji GT Academy są teraz etatowymi kierowcami wyścigowymi, startującymi w najważniejszych wyścigach na świecie, w tym w 24-godzinnym Le Mans, 24-godzinnym Nurbürgring oraz serii Blancpain Endurance i GP3.

Podobne artykuły

Aktualności
Nissan ZEOD RC w Le Mans
brak komentarzy
Aktualności
Zostań kierowcą wyścigowym Nissana
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.