x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Niecodzinna podróż Abartha - trwa

08.07.2014, 13:32 przez Bogusław Korzeniowski

Ruszała siódma edycja „Le Mans Classic".

W zapoczątkowanej w 2002 roku, odbywającej się co dwa lata imprezie, w tym roku swój udział zapowiedziało 450 zabytkowych samochodów związanych z legendarnym „24-godzinnym wyścigiem Le Mans" startujących w klasach wiekowych, obejmujących lata od 1923 do 1979.

Gwiazdą wystawy był  Abarth 695 biposto, który publiczność mogła podziwiać zarówno na wystawie przygotowanej w specjalnej strefie wystawowej, jak i na torze podczas pokazowych przejazdów.

Po swoim debiucie w roli "oficjalnego samochodu" w Gumball 3000 oraz udziale w „Goodwood Festival of Speed", supersamochód  Abarth wniósł pokaźną dawkę adrenaliny do francuskiej imprezy przeznaczonej dla samochodów, które tworzyły historię „24-godzinnego wyścigu Le Mans" i które dzięki motoryzacyjnym pojedynkom, zapadły w pamięci miłośników wyścigów. Jest to idealna scena dla „najbardziej sportowego ze wszystkich Abarthów": dwuosobowe auto, czerpiące z samochodów wyścigowych, którego prawdziwe powołanie to tor w połączeniu z wysokimi osiągami.

Ze świata wyścigów model „695 biposto" odziedziczył chłodnicę powietrza doładowanego, układ wydechowy Akrapovic, regulowane amortyzatory Extreme Shox, cyfrowy rejestrator danych MXL, siedzenia Abarth Corsa firmy Sabelt z 4-punktowymi pasami bezpieczeństwa, układ hamulcowy Brembo, oraz tylny, tytanowy pałąk bezpieczeństwa firmy Poggipolini.

Poza tym, po raz pierwszy w samochodzie „street legal" została zamontowana skrzynia biegów z pierścieniami zapadkowymi i z zewnętrznym sterowaniem oraz samoblokującym mechanizmem różnicowym jak również sprzęgło pochodzące z samochodów wyścigowych, dzięki czemu zmiana biegów jest tak szybka, że wytrawni kierowcy nie muszą używać sprzęgła.

To unikatowe i ekskluzywne wyposażenie, zrealizowane w oparciu o wiedzę i umiejętności Bacci Romano - przeniesione została prosto z wyścigowych i rajdowych wersji samochodów i przeznaczone jest dla doświadczonych kierowców, stanowiąc alternatywę dla pięciostopniowej skrzyni biegów. Aby zagwarantować jedyne w swoim rodzaju wrażenia, jakich może dostarczyć samochód wyścigowy, skrzynia biegów z pierścieniami zapadkowymi jest połączona z selektorem biegów działającym w schemacie litery H oraz samoblokujący mechanizmem różnicowym.

Dopełnieniem wyścigowego charakteru są na stałe zamontowane boczne szyby z przesuwnymi, poliwęglanowymi panelami oraz lżejsze, 18-calowe obręcze kół firmy OZ wraz z oponami o rozmiarze 215/35 R18. Firma ta w świecie motoryzacji jest symbolem jakości „Made in Italy" a z Abarthem łączy ją włoski smak, tradycja wyścigów i gwarantowana jakość.

Abarth postawił sobie za cel znalezienie doskonałej równowagi, by zaprezentować na drodze samochód, który w zgodzie z przepisami dotyczącymi ruchu drogowego, zagwarantuje iście wyścigowe osiągi i wrażenia. Abarth 695 biposto to: silnik 1.4 T-Jet o mocy 190 KM (najmocniejszy silnik, który kiedykolwiek został zamontowany w cywilnym Abarthcie), dzięki wadze wynoszącej zaledwie 997 kg, to jeden z niewielu samochodów sportowych ze stosunkiem masy do mocy wynoszącym zaledwie 5.2 kg/KM (najlepszym w tej kategorii), a dzięki przyspieszeniu od 0 do 100 km/h w zaledwie 5,9 sekundy, jest to obecnie najszybszy hatchback  z napędem na przód dostępny na rynku.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
Abarth 695 biposto - mały lider wielkiego Gumball 3000.
brak komentarzy
Aktualności
Abarth - pakiety tuningowe i akcesoria
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.