Nowa Toyota Auris – więcej dynamiki i technologia hybrydowa

22.08.2012, 13:29 przez konrad

Wraz z debiutem na paryskim salonie samochodowym (koniec września tego roku), nowy Auris rozpoczyna ofensywę Toyoty w popularnym segmencie C.

Zaprojektowana od podstaw karoseria czyni z nowego Aurisa najniższy samochód w popularnym segmencie C. Obniżony przód i niższa o 55 mm bryła zapewniają Aurisowi znakomity współczynnik oporu aerodynamicznego Cd, wynoszący zaledwie 0.28, dzięki czemu samochód odznacza się lepszą stabilnością prowadzenia i mniejszym zużyciem paliwa.

Przód pojazdu z wyrazistym wlotem powietrza oraz reflektorami ze światłami LED do jazdy dziennej nadaje Aurisowi dynamiczny wygląd i sprawia, że samochód zdecydowanie wyróżnia się na drodze. Radykalne zmiany stylistyki widoczne są również z boku. Wydłużone przeszklenie podzielone na trzy powierzchnie ze słupkiem środkowym w kolorze fortepianowej czerni oraz dynamiczny słupek tylny, nadają Aurisowi bardziej smukłą niż dotychczas linię. Tył samochodu wyróżnia się wypukłymi i wklęsłymi powierzchniami szeroko otwieranej pokrywy bagażnika, nowymi, zachodzącymi na boki zespolonymi lampami oraz nowym zderzakiem, uzupełniającym stabilność bryły nowego Aurisa.

Zmodernizowane wnętrze Aurisa oferuje więcej przestrzeni, większy komfort, a także – poprzez staranny dobór oświetlenia, kolorystyki i szczegółów wykończenia – poczucie wyższej jakości kokpitu. Jego charakter wzbogaca „Skyview” – jeden z największych w popularnym segmencie C panoramicznych szyberdachów .

Obramowania nawiewów powietrza, wskaźników, środkowej konsoli i tunelu, regulatorów klimatyzacji i systemu audio wykończono satynowosrebrzystym metalem. W wyższych wariantach wyposażenia tablica przyrządów pokryta jest skórą. 

Powierzchnie w kabinie są przyjemniejsze w dotyku. Kierownica została obszyta najwyższej jakości skórą nappa, połączoną pojedynczym ściegiem. Górna powierzchnia tablicy przyrządów oraz górne części paneli drzwi wykonano z miękkich materiałów. Uchwyty na drzwiach i nad drzwiami mają delikatną fakturę, podłokietniki na drzwiach są wykonane z materiału przyjemnego w dotyku, a słupki od wewnątrz pokryte tkaniną.

czytaj dalej »

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.