x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Znakomity pierwszy kwartał Mitsubishi!

26.08.2014, 09:35 przez Paulina

Koncern Mitsubishi Motors Corporation (MMC) podał wyniki finansowe i statystyki sprzedaży za pierwszy kwartał podatkowy (1Q FY2014) roku fiskalnego 2014, który kończy się 31 marca 2015 roku.
Wszystkie wskaźniki zyskowności takie, jak przychód operacyjny (+93%), zwykły (+46%) oraz netto (+71%) osiągnęły w pierwszym kwartale rekordowe wartości a wolumen sprzedaży wzrósł o 4%. 

Wyniki operacyjne za pierwszy kwartał podatkowy 2014 roku

Firma MMC zanotowała skonsolidowaną sprzedaż netto o wartości 513,8 miliarda jenów za okres 1Q FY2014 (1.04.2014 – 30.06.2014), co oznacza wzrost o 25% lub 104,4 miliarda jenów w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku podatkowego. Firma MMC odnotowała przychód operacyjny o wartości 31 miliardów jenów, co oznacza wzrost o 93% lub 15 miliardów jenów  w  porównaniu  z  analogicznym  okresem ubiegłego roku podatkowego.  Ów  wzrost  należy  przypisać  bogatszej ofercie modelowej, konsekwentnej polityce obniżania kosztów oraz korzystnej sytuacji na rynku walutowym. Pozostałe wyniki to przychód zwykły o wartości 32,6 miliarda jenów, co oznacza wzrost o 46% lub 10,3 miliarda jenów rok do roku, oraz przychód netto równy 8,2 miliarda jenów, czyli wzrost o 71% lub 11,8 miliarda jenów rok do roku. Wszystkie wskaźniki zyskowności takie, jak przychód operacyjny, zwykły oraz netto osiągnęły w pierwszym kwartale rekordowe wartości. W szczególności warto podkreślić, iż przychód operacyjny za ww. okres piąty rok z rzędu notuje wzrost w pierwszym kwartale. 

Zasięg sprzedaży

Łączny wolumen sprzedaży detalicznej za pierwszy kwartał podatkowy wyniósł 258 tys. sztuk, czyli wzrósł o 4% lub 9000 sztuk  w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku podatkowego. Wolumeny sprzedaży w poszczególnych regionach prezentowały się następująco:
Japonia: Wolumen sprzedaży osiągnął w badanym okresie wartość 27 tys. sztuk, co oznacza zniżkę o 2% lub 1000 sztuk rok do roku. Mimo iż sprzedaż modeli minicar utrzymała się na tym samym poziomie, co w analogicznym okresie roku ubiegłego, spadek sprzedaży zarejestrowanych pojazdów w porównaniu  rok do  roku miał negatywny wpływ na łączne wyniki w tym regionie.
Ameryka Północna: Wolumen sprzedaży osiągnął w badanym okresie wartość 28  tys. sztuk, co oznacza zwyżkę o 22% lub 5000 sztuk rok do roku. Kluczowe były tu dobre wyniki sprzedaży nowej generacji SUV-a Outlander i kompaktowego modelu Mirage (Space Star) w USA oraz modelu Outlander Sport (ASX). Dwa pierwsze pojazdy zadebiutowały na rynku w roku podatkowym 2013.
Europa:  Łączny wolumen sprzedaży  osiągnął w  badanym okresie wartość  52  tys. sztuk, co oznacza  zwyżkę o 11% lub 5000 sztuk rok do roku, którą napędziła premiera modelu Outlander PHEV.
Azja:  Wolumen  sprzedaży  osiągnął  wartość 84 tys. sztuk, co oznacza zwyżkę o 3% lub 3000 sztuk rok do roku. Niższa sprzedaż w Tajlandii była splotem kilku czynników, głównie mniejszego zainteresowania nowymi pojazdami spowodowanego zakończeniem rządowego programu dopłat w grudniu 2012 roku, a także niestabilną sytuacją polityczną wywołaną zamachem stanu. Jednak na rynku chińskim zanotowano niewiarygodny wzrost sprzedaży, głównie za sprawą dobrych wyników GAC Mitsubishi Motors, które miały pozytywny wpływ na globalne wyniki w regionie.
Pozostałe regiony: Wolumen sprzedaży osiągnął wartość 67  tys. sztuk, co oznacza spadek o 4% lub 3000 sztuk rok do roku. Zwyżki  sprzedaży na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce nie zdołały zrównoważyć spadków w Australii i Ameryce Łacińskiej, co przyczyniło się do globalnej zniżki sprzedaży w tym regionie. 

Prognozy na rok podatkowy 2014

Firma Mitsubishi Motors Corporation zdecydowała się nie wprowadzać zmian w skonsolidowanych prognozach przedstawionych 24 kwietnia 2014 roku, zarówno tych dotyczących pierwszego półrocza jak i całego roku podatkowego 2014.

Podobne artykuły

Aktualności
Mitsubishi Lancer zdobył wyróżnienie „Top Safety Pick”
brak komentarzy
Aktualności
Zlot Mitsumaniaków w okolicach Lublina
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.