x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Mitsubishi Space Star – następca znanego Colta

04.09.2014, 12:10 przez Paulina

W polskich salonach spod znaku Trzech Diamentów zadebiutował nowy miejski samochód o nazwie Mitsubishi Space Star, który jest następcą popularnego modelu Mitsubishi Colt. Reprezentujący segment B Space Star, zgodnie ze swoją nazwą zapewnia przestronne wnętrze dla 5 osób. Od konkurencji wyróżnia go także wyjątkowo małe spalanie na poziomie 4 litrów na 100 km i niskie koszty eksploatacji.

Space Star oferuje nowoczesne, lekkie (od 845 kg ) i aerodynamiczne nadwozie w ciekawej kolorystyce oraz znakomitą zwrotność i łatwość manerwowania, uzyskaną między innymi dzięki najniższemu w klasie promieniowi zawracania, wynoszącemu zaledwie 4,6 metra. 

Do napędu modelu Mitsubishi Space Star służą 2 aluminiowe, 3-cylindrowe, 12-zaworowe silniki benzynowe z systemem zmiennych faz rozrządu o pojemności 1 l. i mocy 71 KM oraz 1.2 l. o mocy 80 KM w połączeniu z 5-biegową manualną skrzynią biegów i najnowszą automatyczną przekładnią INVECS-III CVT (silnik 1.2 l.) zapewniającą doskonałą dynamikę. 

Wysoki poziom bezpieczeństwa nowego modelu Mitsubishi Space Star zapewnia opatentowana przez MMC struktura nadwozia RISE („Reinforced Impact Safety Evolution”) oraz 6 poduszek powietrznych, w tym poduszki boczne i kurtyny powietrzne. Nad bezpieczeństwem kierowcy i pasażerów czuwają także oferowane w standardowym wyposażeniu systemy stabilizacji toru jazdy i kontroli trakcji ASC i TCL, system ABS z elektronicznym rozdziałem siły hamowania EBD, układ wspomagania nagłego hamowania BA i ostrzegania o nagłym hamowaniu ESS oraz (w połączeniu z przekładnią CVT) system wspomagania ruszania pod górę HSA. 

Nowe Mitsubishi Space Star pokonuje konkurentów bogatym wyposażeniem w połączeniu z atrakcyjnym cennikiem, który zaczyna się od 38 990 zł. 

Sukcesor modelu Colt w segmencie B Zadaniem najnowszego Mitsubishi Space Star jest zdobycie nowych klientów w Europie, dzięki zaoferowaniu im modelu zapewniającego przestronne wnętrze i kompaktowe rozmiary ułatwiające jazdę w mieście w połączeniu z niskimi kosztami eksploatacji oraz japońską niezawodnością i doskonałym stosunkiem wartości do ceny. Nowe Mitsubishi Space Star debiutuje w segmencie B – drugim największym w Polsce pod względem wielkości sprzedaży. Ze względu na atrakcyjną cenę, samochody tego typu równie chętnie kupują indywidualni klienci, jak i firmy. Z racji swoich zalet w połączeniu z korzystną ceną, bogatym wyposażeniem i japońską niezawodnością, Mitsubishi Space Star stanowi atrakcyjną propozycję dla ludzi młodych i osób po 50 roku życia oraz rodzin, w których brakuje drugiego, mniejszego pojazdu. Dodatkowym atutem będzie oferowana w znakomitej cenie – szczególnie w porównaniu z konkurencją - najnowsza dynamiczna, automatyczna przekładnia INVECS-III CVT.  Jak pokazują pierwsze zamówienia w Polsce, nowe Mitsubishi Space Star z automatyczną przekładnią CVT, dzięki efektywnej modernizacji i konkurencyjnej cenie, ma szansę zdobyć popularność wśród polskich klientów. 

Space, czyli przestrzeń Nowy Space Star  to jeden z najbardziej kompaktowych samochodów oferowanych w europejskim segmencie B, przy czym odznacza się optymalnym projektem zagospodarowania przestrzeni, co sugeruje jego nazwa. Wymiary komory silnika zostały pomniejszone, aby stworzyć jak największy przedział pasażerski. Nowy Space Star jest z zewnątrz mniejszy, niż typowe auto segmentu B, przez co łatwiej nim manewrować w mieście. Mimo to wnętrze tego modelu pomieści pięcioro dorosłych pasażerów, a pojemność bagażnika w zupełności wystarczy w codziennej eksploatacji.

W porównaniu z większym pod względem długości modelem Colt (3,94 m vs. 3,71 m), nowy Space Star odzwierciedla nowy pomysł inżynierów MMC na auto segmentu B, oferując nawet więcej przestrzeni wewnątrz pojazdu:


Długość całkowita Długość wnętrza
Nowy Space Star
3710 mm 2401 mm (65% całości)
Colt (5-drzwiowy)
3940 mm 2494 mm (63% całości)

To samo dotyczy pojemności bagażnika. Nowy Space Star w optymalny sposób wykorzystuje przestrzeń zawartą w kompaktowych rozmiarach nadwozia, oferując więcej miejsca w porównaniu z modelem Colt oraz tradycyjnymi modelami z segment B:Długość bagażnika

Pojemność bagażnika
(konfiguracja 5-miejscowa – Dojazdowe koło zapasowe - VDA)
Nowy Space Star
615 mm 235 l.

Colt 
(5-drzwiowy)
538 mm 214 l.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
Mitsubishi Space Star i Outlander PHEV przedpremierowo w Poznaniu
brak komentarzy
Aktualności
100 000 Mitsubishi Space Star już na rynku!
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.