x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Fiat patronem spotkania ForzaItalia.pl 2014

10.09.2014, 10:52 przez Paulina

Już w najbliższą sobotę, 13 września, Zespół Pałacowo-Parkowy w podwarszawskim Rozalinie będzie gościł miłośników włoskiej motoryzacji i kultury. To właśnie w tym zabytkowym miejscu  odbędzie się czwarty zlot Forza Italia, na który gorąco zapraszają Klub Forzaitalia.pl, Fiat Auto Poland oraz firma CARSERWIS, autoryzowany Dealer marek Grupy FIAT-CHRYSLER.


Organizowany od czterech lat Festiwal Włoskiej Motoryzacji Forza Italia z sukcesem integruje polskie środowiska właścicieli włoskich aut i osób zafascynowanych włoską kulturą. Pierwsze dwie edycje zlotu odbyły się w latach 2011-2012 u podnóży Pałacu w Oborach pod Warszawą, a kolejna na największym obiekcie wyścigowym w Polsce, na Torze Poznań. Po zeszłorocznych wyścigowych emocjach na torze wracamy do nieco bardziej statycznej, ale bogatej w treść formuły spotkania. Pikniki, które organizowaliśmy w latach 2011-2012 w Konstancinie, cieszyły się dużym powodzeniem. Szacujemy, że i w tym roku odwiedzi nas co najmniej 150 załóg zrzeszonych w ponad 20 klubach - mówi komandor zlotu Jakub Strzemżalski. I zapowiada wiele ciekawych atrakcji dla uczestników i zwiedzających, takich jak rajd nawigacyjny, wystawa klasycznych oraz współczesnych samochodów Alfa Romeo i skuterów Vespa, konkurs elegancji, jazdy próbne najnowszymi autami Grupy FIAT-CHRYSLER, ciekawe wykłady, a nawet stoiska kulinarne z możliwością skosztowania smaków włoskiej kuchni.


Do udziału w zlocie organizatorzy zapraszają właścicieli współczesnych i zabytkowych włoskich pojazdów, klubowiczów zrzeszonych w polskich klubach i na forach oraz wszystkich miłośników włoskiej myśli motoryzacyjnej. Uczestnicy zostaną zaproszeni do wystawienia swoich aut w konkursie elegancji, a najpiękniejszy samochód zostanie uhonorowany tytułem „Pojazd zlotu Forza Italia 2014". Na dobrą zabawę połączoną z podziwianiem malowniczych okolic Rozalina mogą liczyć załogi, które wystartują w rajdzie nawigacyjnym i po drodze odpowiedzą na kilka podchwytliwych pytań. Natomiast firma CARSERWIS zaoferuje jazdy testowe najnowszymi samochodami Grupy FIAT-CHRYSLER.


Ponadto, na terenie pałacu w Rozalinie będą miały miejsce wykłady o tematyce związanej z historią włoskich samochodów, konkursy wiedzy motoryzacyjnej oraz o samych Włoszech, a także koncert „Orkiestry Nadarzyn" pod dyrygenturą Mirosława Chilmanowicza. O podniebienia uczestników oraz osób odwiedzających zlot zadbają wystawcy stoisk kulinarnych. Kulinaria - naturalnie we włoskim wydaniu - także będzie można podziwiać na wystawie zdjęć Marty Król. Wieczorem odbędzie się impreza urodzinowa magazynu „La Rivista", którą poprowadzi Julia Wollner. Zlot Forza Italia 2014 zakończy się uroczystą kolacją.


Inicjatywa ForzaItalia.pl powstała w celu integracji polskiego środowiska sympatyków włoskich pojazdów. Jej założyciele śledzą działania zagranicznych stowarzyszeń, a najciekawsze z nich promują w kraju. Od czterech lat organizują także regularne zloty, które dzięki wzorowej organizacji i unikatowej atmosferze urosły już do rangi prawdziwego święta włoskiej motoryzacji. 

Zapisy i szczegóły dotyczące uczestnictwa w edycji 2014 dostępne są na stronie internetowej http://2014.forzaItalia.pl.

Podobne artykuły

Aktualności
Największy zlot miłośników Alfy Romeo
brak komentarzy
Aktualności
Rodzine spotkanie właścicieli Alfy Romeo 4C
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.