x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Nowy Mitsubishi Outlander Phev wyróżniony

12.09.2014, 09:48 przez Maciek

Najpopularniejszy samochód plug-in na wyspach zdobywa nagrodę Green Award magazynu BusinessCar, ustanawiając nowe standardy w branży samochodów firmowych.

Brytyjski oddział Mitsubishi Motors ogłosił, iż nowy, elektryczny Outlander PHEV typu plug-in otrzymał wyróżnienie „Green Award” przyznane przez magazyn BusinessCar podczas ceremonii rozdania nagród Techie Awards. Jednocześnie według najnowszych danych stowarzyszenia SMMT (The Society of Motor Manufacturers and Traders) Outlander PHEV stał się bestsellerem wśród samochodów typu plug-in w Wielkiej Brytanii.

Green Award

Lance Bradley, dyrektor zarządzający Mitsubishi Motors w Wielkiej Brytanii, powiedział: „Cieszymy się, że Mitsubishi Outlander PHEV zdobył nagrodę „Green Award” w konkursie Techie Awards magazynu BusinessCar. Outlander PHEV to ekscytujący model, który wytycza nowe ścieżki w branży aut flotowych i firmowych.”

Nagrody BusinessCar Techie to jedyne wyróżnienia promujące inteligentne technologie, które czynią eksploatację samochodu firmowego lub flotowego łatwiejszą, tańszą, bardziej ekologiczną i bezpieczniejszą. W jury konkursu Techie, organizowanego już szósty rok z rzędu, zasiadają eksperci i doświadczeni dziennikarze magazynu BusinessCar reprezentujący wszystkie najważniejsze sektory rynku.

Paul Barker, redaktor naczelny grupy skomentował: „Potwierdziły się zapewnienia firmy Mitsubishi, iż Outlander PHEV to prawdziwy przełom w kwestii zaoferowania większemu gronu nabywców ultraekologicznego samochodu, który dzięki praktycznym rozwiązaniom i przystępnej cenie uzyskanej za sprawą dotacji rządowych stanowi doskonałą alternatywę dla porównywalnego modelu z silnikiem Diesla. W niedalekiej przyszłości technologia typu plug-in będzie częścią mobilności flotowej, a Mitsubishi pokazuje, że odpowiedni rozwój systemów tego typu może przyczynić się do wygenerowania dużych oszczędności i umocnienia ekologicznego wizerunku firmy.”

Outlander PHEV wykorzystuje zarówno silniki elektryczne, jak i benzynowy. W przeciwieństwie do modeli niebędących hybrydami typu plug-in, Outlander PHEV może przejechać na zasilaniu elektrycznym nawet 52 kilometry, co w zupełności wystarczy podczas codziennej eksploatacji. Użytkownicy tego modelu nie muszą więc często korzystać ze stacji benzynowych. Imponujący zasięg elektryczny przekłada się również na wysoką wydajność ekologiczną. Outlander PHEV emituje zaledwie 44 gramy CO2 na kilometr, natomiast średnie zużycie paliwa wynosi 1,9 litra na 100 kilometrów. Auto jest zwolnione z podatku drogowego VED (Vehicle Excise Duty), opłaty za wjazd do centrum Londynu (Congestion Charge) a także kwalifikuje się do uzyskania rządowej dopłaty do samochodów typu plug-in (Plug-in Car Grant) w wysokości 5 000 funtów. Wysoka wydajność ekologiczna Outlandera PHEV oznacza dla użytkowników firmowych stawkę BIK (benefit in kind - świadczenie rzeczowe) w wysokości 5%, dzięki czemu w ciągu trzech lat mogą oni zaoszczędzić 8 216 funtów w porównaniu z tradycyjnym SUV-em tej samej wielkości. Mitsubishi Outlander PHEV jest nie tylko doskonałym środkiem transportu dla pracowników - w pierwszych 12 miesiącach eksploatacji pracodawcy mogą odliczyć 100% wartości samochodu, zaoszczędzając w ten sposób tysiące funtów.

Mitsubishi Outlander PHEV bestsellerem!

Z danych opublikowanych właśnie przez stowarzyszenie SMMT (Society of Motor Manufacturers and Trade) wynika, że nowy Mitsubishi Outlander PHEV jest najlepiej sprzedającym się samochodem hybrydowym typu plug-in w Wielkiej Brytanii.

Nowy Outlander PHEV szybko zyskał uznanie na rynku. Technologia, którą opracowaliśmy zmieniła sposób, w jaki postrzegamy samochody. Jeszcze kilka lat temu nikt nie przepuszczał, że rodzinny SUV z napędem na cztery koła będzie najlepiej sprzedającą się hybrydą plug-in w Wielkiej Brytanii, biorąc pod uwagę wydajność i wszechstronność tego modelu, a także jego właściwości jezdne w terenie i na asfalcie.” -  podkreślił Lance Bradley.

Sukces sprzedażowy Outlandera PHEV pozytywnie wpływa również na inne modele Mitsubishi. W sierpniu sprzedaż samochodów osobowych firmy wzrosła o 164%, a w okresie od początku roku do dnia obecnego o 36%. W sierpniu Mitsubishi L200 było najlepiej sprzedającym się pickupem w Wielkiej Brytanii a sprzedaż modeli ASX i Pajero znacząco przekracza plany. 

Podobne artykuły

Aktualności
Wkład Mitsubishi w poprawę sytuacji ekonomicznej
brak komentarzy
Aktualności
Znakomity pierwszy kwartał Mitsubishi!
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.