x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Nowy CITROEN C1 – dostrzec uroki miasta!

14.09.2014, 13:45 przez Paulina

Nowy CITROËN C1, dostępny w wersji 3 i 5-drzwiowej, oferowany jest w dwóch typach nadwozia, hatchback i w wersji z otwieranym dachem o nazwie Airscape.
Przód samochodu zyskał elementy stylistyczne charakterystyczne dla najnowszych modeli marki, takie jak dwuczęściowe reflektory z okrągłymi kloszami lamp, którym zawdzięcza radosne spojrzenie.Identyfikacja świetlna w postaci pionowych świateł do jazdy dziennej LED podkreśla jego spojrzenie i dodaje wyrazistości całej sylwetce. Tył stał się bardziej dynamiczny dzięki przeszklonej pokrywie bagażnika i kwadratowej formie świateł, która nadaje im trójwymiarowego efektu. Nowego CITROËNA C1 wyróżnia świeży design i urzekająca sylwetka o kompaktowych proporcjach i poszerzonym rozstawie kół z przodu i z tyłu. Model idealnie wpisuje się w nową wizję gamy CITROËNA. 


Atrakcyjna kolorystyka

Radosny Nowy CITROËN C1 dostępny jest z 8 lakierami karoserii, od wyrafinowanych Noir Caldéra, Gris Gallium, Gris Carlinite, Olive Brown po jasne Blanc Lipizan, Smalt Blue, Rouge Scarlet, Sunrise Red. Oferuje też wiele możliwości personalizacji za sprawą dostępnej dwubarwnej kolorystyki nadwozia. W momencie wprowadzenia na rynek proponowane będą dwie edycje specjalne z dachem różniącym się kolorem od reszty karoserii (dach w kolorze Olive Brown i nadwozie w kolorze Blanc Lipizan). Wersja Airscape z otwieranym dachem, również z dwubarwnym nadwoziem, daje możliwość wyboru koloru materiału dachu kontrastującego z odcieniem karoserii, spośród jednego z trzech proponowanych: Sunrise Red, Black i Grey. Kołpaki w rozmiarze 14’’ i 15’’ lub diamentowane obręcze kół ze stopów lekkich 15’’ są idealnym wykończeniem tego nowoczesnego auta miejskiego.Nowy CITROËN C1 emanuje świeżością i beztroskim charakterem zarówno na zewnątrz jak i we wnętrzu wykończonym w pogodnej i żywej tonacji. Deskę rozdzielczą zorganizowaną w przejrzysty i przemyślany sposób ożywiają kolorowe akcenty w postaci elementów ozdobnych na fasadzie systemu multimedialnego, nawiewach i podstawie dźwigni zmiany biegów. Wstawki w kolorze karoserii na panelach drzwi stanowią dopełnienie stylistyki wnętrza.


KOMFORT I WYGODA NA CO DZIEŃ

Nowy CITROËN C1 to przyjemność jazdy i mocne wrażenia na co dzień. Oferowany jest w wersji Airscape z otwieranym dachem, z 3 lub 5 drzwiami.Otwierany dach z materiału (sz. 800 mm; dł. 760 mm) jest łatwy w obsłudze i wyposażony w elektryczne sterowanie. Nowy CITROËN C1 Airscape daje swoim pasażerom możliwość oderwania się od codzienności, czerpania radości z każdej chwili życia, w tym z jazdy po mieście. 
Kompaktowe gabaryty dla większej zwinności
Nowy CITROËN C1 może przewozić na pokładzie 4 osoby dorosłe, oferując im dużo przestrzeni na miejscach z przodu i z tyłu. Zachowuje swoje kompaktowe gabaryty (3,46 m długości, 1,62 m szerokości i 1,45 m wysokości) zarówno w wersji 3 i 5-drzwiowej.To uniwersalne auto miejskie, jedno z najbardziej kompaktowych na rynku. Zwarte proporcje, optymalny promień skrętu 4,80 m i elektryczne wspomaganie układu kierowniczego zapewniają mu dużą zwinność i łatwość manewrowania. Niezwykle zwrotny Nowy CITROËN C1 zwinnie pokonuje przeszkody i przemyka w miejskim tłoku.


Schowki i rozwiązania, które ułatwiają życie

Nowy CITROËN C1 wyróżnia się dynamicznym i pełnym energii stylem, ale też łatwością użytkowania, jaką zapewniają użyteczne na co dzień elementy wyposażenia. Jako partner idealny dysponuje licznymi praktycznymi i pomysłowymi schowkami rozmieszczonymi w całej kabinie, jak na przykład uchwyt na kubek czy zamykany schowek z przodu, który może pomieścić litrową butelkę.Nowego CITROËNA C1 cechuje ergonomia starannie zaprojektowana z myślą o ułatwieniu codziennego użytkowania, której przejawem jest bagażnik o pojemności 196 litrów, praktyczny i łatwo dostępny dzięki półce składającej się przy otwieraniu pokrywy bagażnika. Po złożeniu tylnej kanapy pojemność bagażnika może osiągnąć 780 litrów. Samochód dysponuje też wyposażeniem poprawiającym komfort jazdy, takim jak automatyczna klimatyzacja, podgrzewane siedziska i, w wersji 3-drzwiowej, funkcja zapamiętania pozycji foteli z przodu.


Połączenie komfortu i trzymania się drogi

Nowy CITROËN C1 to bardzo udana synteza komfortu jazdy i trzymania się drogi.W stosunku do poprzedniej generacji zyskał nowe, lżejsze o 4 kg zawieszenie z tyłu, nowe amortyzatory i nowy drążek stabilizatora o dużej średnicy, czego efektem jest komfort zawieszenia na najwyższym poziomie i nieskazitelne trzymanie się drogi.Nowy układ kierowniczy z elektrycznym wspomaganiem łączy lekkość i precyzję zarówno podczas jazdy w mieście jak i na trasie, istotnie wpływając na przyjemność prowadzenia. Ponadto, nowe opony o bardzo niskim oporze toczenia w rozmiarze 14 i 15’’ poprawiają skuteczność hamowania i obniżają poziom spalania.Nowy CITROËN C1 zapewnia kierowcy przyjemność, komfort i relaks za kierownicą niezależnie od typu drogi.

UŻYTECZNE TECHNOLOGIE
Dotykowy, multimedialny interfejs

Nowy CITROËN C1 korzysta z intuicyjnych i prostych w obsłudze technologii. Może być wyposażony w dotykowy tablet 7’’, który zapewnia dostęp do wszystkich funkcji multimedialnych (radio, telefon, odtwarzacz filmów, komputer pokładowy). Nigdy sam, zawsze w kontakcie ze światem. Nowy C1 oferuje usługi z zakresu łączności dzięki technologii Mirror Screen.
Technologia ta umożliwia skopiowanie i sterowanie zawartością smartfona za pośrednictwem 7-calowego dotykowego ekranu. W tym celu wystarczy upewnić się co do kompatybilności urządzenia z systemem, zainstalować aplikację pozwalającą na wymianę danych i podłączyć telefon do portu USB w samochodzie. Można wówczas za pomocą dotykowego tabletu 7’’ w prosty sposób korzystać z funkcji smartfona: nawigacji, telefonu, kontaktów, muzyki, radia internetowego oraz wszystkich innych użytecznych aplikacji, jeżeli ich obsługa nie zagraża oczywiście bezpieczeństwu jazdy.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Premiery
Nowy Citroen C1 w salonach
brak komentarzy
Premiery
Nowy Citroen C1
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.