x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Lancerem na biegun!

16.09.2014, 14:13 przez Paulina

Paweł Oświęcimski – właściciel agencji 2advert.pl wpadł na nieszablonowy pomysł spędzenia wakacji. Wraz z żoną Marzeną postanowił zdobyć biegun. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że ich pojazdem i domem podczas trzytygodniowej wyprawy na daleką północ stał się … Mitsubishi Lancer!


Lubię wyzwania i nie boję się przygód a do samochodów przywiązuję się jak do domowników. – opowiada Paweł Oświęcimski. Dlatego naturalnym wyborem stał się nasz Mitsubishi Lancer 1.8 DID, który pozwolił mi i mojej żonie na podróż za koło podbiegunowe. W ciągu 21 dni przejechaliśmy blisko 12 tysięcy kilometrów po krętych drogach Norwegii. Zwiedziliśmy niemal całą północ - od wyspy Hornoya, przez North Cape, po niżej położone Lofoty. Lancer z silnikiem Diesla świetnie się sprawdził na wąskich, górskich trasach - nawet na słynnej drodze trolli. Zadziwiło mnie, że średnie spalanie wyniosło jedynie 5 l./100km. – komentuje podróżnik. 


Samochód służył nam bardzo często jako miejsce noclegowe - z powodu niskich temperatur nie rozkładaliśmy namiotu, a czarny lakier idealnie wychwytywał promienie słońca i rozgrzewał wnętrze auta. Spędziliśmy w nim 6 nocy i było naprawdę całkiem komfortowo. – podsumowuje Paweł Oświęcimski. 


Wyprawa została uwieczniona na przepięknych zdjęciach autorstwa jej pomysłodawcy i uczestnika a Mitsubishi Lancer czeka już na kolejne odważne pomysły swoich właścicieli. 

Podobne artykuły

Aktualności
Mitsubishi ma powody do radości!
brak komentarzy
Aktualności
Mitsubishi Lancer zdobył wyróżnienie „Top Safety Pick”
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.