x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Nowy Fiat Doblo – czy to bezapelacyjne zwycięstwu w klasie?

24.09.2014, 20:17 przez Bogusław Korzeniowski

Sprzedawany w ponad 80 krajach całego świata, w tym w Ameryce Północnej, w której sprzedawany jest jako Promaster City pod marką RAM, Nowy Doblò to globalny samochód marki Fiat Professional, tak samo jak nowy Ducato, i z pewnością przyczyni się do rozwoju Fiat Chrysler Automobiles w branży lekkich samochodów dostawczych.

Następca cieszącego się dużą popularnością modelu (od roku 2000 po dzień dzisiejszy został wybrany przez ponad milion Klientów), Nowy Doblò stawia na ugruntowanie swojej pozycji w tym segmencie rynku, który stanowi około 25% wszystkich, europejskich lekkich samochodów dostawczych.

Model łączy niskie spalanie i emisję spalin charakterystyczne dla samochodu z segmentu B, komfort sedana średniej wielkości, wielkość małego furgonu oraz ładowność furgonu wyższego segmentu. Zresztą już w fazie projektowania samochód był pomyślany jako samochód dostawczy pod każdym względem, nie zwyczajna furgonetka, ale prawdziwy LCV (Light Commercial Vehicle - lekki  samochód dostawczy), z możliwością zastosowania różnego rodzaju wyposażenia i dostosowania się do różnego rodzaju pracy.

Wprowadzany do sprzedaży na początku 2015 roku, Nowy Doblò oferować będzie najszerszą gamę w tym segmencie, składającą się z czterech wersji nadwozia (Cargo, Kombi, Kabina ze skrzynią i Platforma do zabudowy), dwa warianty wysokości i dwa długości nadwozia. W sumie Klient ma do wyboru około 200 różnych typów nadwozia i ponad 1000 możliwych wariantów i rozwiązań od furgonów do szybkich środków transportu, od wersji zabudowanych przeznaczonych do konkretnych celów do pojazdów specjalnych.

Nowy samochód dostawczy Fiat Professional oferuje odnowioną stylistykę zarówno nadwozia jak i wnętrza pojazdu. Nowoczesny i wyróżniający się przód zdobi nowa maska silnika (teraz bardziej zwężona i spójna z linią dachu), nowe zderzaki oraz większa krata chłodnicy a z tyłu nowe lampy zespolone, które podkreślają poziome przetłoczenia.

Wnętrze Nowego Doblò wyróżnia się całkowicie odnowioną kabiną: deska rozdzielcza, tapicerka foteli, kierownica,  zestaw wskaźników i panele drzwi mają nowy wygląd.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Premiery
Doblo Work Up: Pierwsza fabryczna zabudowa skrzyniowa w swoim segmencie
1 komentarz
Testy samochodów
Test Fiat Doblo - partner w czasie wolnym i w pracy
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.