x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Mercedes-AMG C 63:Klasa C w mocarnej odsłonie

25.09.2014, 19:49 przez Bogusław Korzeniowski

Do jego napędu służy 4-litrowy motor V8 biturbo o mocy od 476 do 510 KM, blisko spokrewniony z jednostką stosowaną w sportowej maszynie Mercedes-AMG GT. Pod względem zużycia paliwa – średnio 8,2 l/100 km (cykl NEDC) – to najoszczędniejszy 8-cylindrowy silnik w segmencie. Szeroki zakres standardowego wyposażenia C 63 obejmuje m.in. sportowe zawieszenie AMG RIDE CONTROL z elektroniczną kontrolą tłumienia, mechaniczną blokadę tylnego dyferencjału oraz system programów jazdy AMG DYNAMIC SELECT. Tradycyjnie, debiutowi nowego modelu AMG towarzyszy premiera specjalnej wersji "Edition 1".

Dynamika plus komfort na długich trasach – nowy Mercedes-AMG C 63 to samochód, który nie wymaga wyrzeczeń. Mocarne serce i stosunkowo niskie zapotrzebowanie na paliwo łączy z wyśmienitym prowadzeniem oraz typową dla aut klasy średniej funkcjonalnością na co dzień, a jego design względem poprzednika dodatkowo zyskał na wyrazistości.

Najszybsza Klasa C dostępna jest w dwóch wariantach nadwoziowych – jako sedan i kombi, oraz w dwóch wersjach mocy – C 63 lub C 63 S. Oficjalna premiera modelu odbędzie się 2 października br., podczas salonu samochodowego w Paryżu. Rynkowy debiut nastąpi w lutym 2015 roku i rozpocznie się od limuzyny C 63 S o mocy 510 KM; 476-konny wariant C 63 oraz C 63 S Kombi dołączą do niej w kwietniu.

"Przy okazji wprowadzamy nową nomenklaturę AMG. Następca docenianego przez klientów samochodu Mercedes-Benz C 63 AMG będzie nazywał się Mercedes-AMG C 63" - mówi Tobias Moers, dyrektor generalny Mercedes-AMG GmbH. "40 tys. sprzedanych egzemplarzy sprawia, że C 63 AMG serii 204 był najpopularniejszym modelem AMG w historii. Jego historię kontynuuje teraz C 63, ustanawiający nowe standardy w dziedzinie designu, prowadzenia i wyposażenia. To kolejny reprezentant naszej filozofii drogowego spełnienia".

Podobne artykuły

Premiery
S65 AMG Coupe - Dream, Dream, Dream
brak komentarzy
Aktualności
45 lat AMG
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.