x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Test VW Golf VI

28.05.2012, 15:28 przez Bogusław Korzeniowski

Nie jestem fanem Volkswagena. Uważam, że są samochody praktyczniejsze i ładniejsze. Jednak patrząc na Golfa VI nawet ja – sceptycznie patrzący na wyroby z Wolfsburga – muszę schylić głowę: jest super…

Podczas rozmowy z dr Jerzym Krężlewskim, dyrektorem Marketingu i PR firmy Kulczyk Tradex, będącej importerem samochodów VW do Polski, usłyszałem słowa, które są kwintesencją sukcesu marki: Ekstrawagancki design to chwilowy zachwyt klientów i zniknięcie z rynku wraz ze zmieniającą się modą. Sztuką jest stworzyć samochód, który zawsze wygląda tak samo atrakcyjnie. Chyba jest w tym dużo racji, gdyż samochody VW cieszą się popularnością przez cały okres produkcji. Tak będzie zapewne także w przypadku Golfa szóstej generacji.

Model został doprowadzony do perfekcji, w każdym detalu, a zespół Waltera de Silvy (głównego designera koncernu) nadał mu prezencji, ostrości i siły. Szczególnie widoczne to jest w porównaniu generacji V i VI. Nowy Golf ma długość 4 199 milimetrów (5 mm mniej niż generacja V), szerokość 1 779 mm (więcej o 20 mm), a wysokość – 1 479 mm – pozostała niezmieniona. Mimo to model wygląda większy. Przyczynia się do tego sama stylistyka oraz starannie dobrane proporcje - skrócono zwis z przodu i wydłużono z tyłu, ale rozstaw osi (2 578 milimetrów) nie uległ zmianie.

Te modyfikacje sprawiły, że nowy Golf robi znacznie dynamiczniejsze wrażenie ogólne, a dodatkowo dach opiera się, podobnie jak w nowym Scirocco, na wyraźnie rozszerzonych barkach. Odpowiedzialna jest za to mocno wymodelowana linia, która rozciąga się od reflektorów do tylnych świateł, jak naprężony mięsień sportowca. Z przodu Golf VI ma poziomy, czarny, błyszczący pas osłony chłodnicy, przyjęty z Golfa pierwszej generacji. Poniżej znajduje się czarny, szeroki wlot powietrza. Poziome linie dominują również z tyłu.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Premiery
Nowy Golf GTI
brak komentarzy
Premiery
Golf VII - ponadczasowy
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.