x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Mercedes AMG GT na paryskim salonie!

02.10.2014, 19:51 przez Maciek

Mercedes nie miał do tej pory samochodu, którym mógłby konkurować z Porsche.  Model SLS był stanowczo za drogi, ciężki oraz był zbyt „wielki”, by mógł zagrozić Porsche. Teraz sytuacja ulega zmianie, wszystko za sprawą Mercedesa AMG GT, samochodu, który technicznie bazuje na modelu SLS ale jest od niego mniejszy i będzie znacznie tańszy. To właśnie oficjalnie zaprezentowany na targach motoryzacyjnych w Paryżu Mercedes AMG GT , ma jak równy z równym konkurować z Porsche 911.

Samochód niewątpliwie przykuwa uwagę swoim zwartym, sportowym wyglądem. Agresywny długi przód, charakterystyczny wlot powietrza do silnika oraz opływowa sylwetka muszą się podobać. Do budowy samochodu producent  wykorzystał głównie aluminium i inne lekkie materiały, dzięki czemu masa samochodu nie przekracza 1600 kg.  

W wnętrzu auta króluje czerwona skóra , trudno nie zauważyć też aż czterech kratek nawiewów umieszczonych na środku deski rozdzielczej, nad, którymi znajduję się duży ekran. Bardzo rozbudowany jest środkowy tunel znajdujący się między kierowcą  a pasażerem , na którym znajdują się wszystkie przyciski i pokrętła, wraz z regulacją nawiewu i klimatyzacji. Na spłaszczonej kierownicy natomiast umieszczono przyciski, którymi możemy sterować różnymi funkcjami samochodu np. sterowaniem głosowym.

Mercedes AMG GT dostępny będzie w dwóch wersjach : GT i GT S. W jednej i drugiej wersji pod maską znajdzie się 4-litrowy ośmiocylindrowy silnik biturbo, którego cylindry wykonane są z materiału o nazwie Nanoslide, który ma za zadanie jak najbardziej zredukować tarcie w celu uzyskania jak najlepszej efektywności spalania.

W słabszej wersji samochód będzie dysponował mocą 462 KM i momentem obrotowym 600 Nm dostępnym w przedziale od 1600 do 5000 obr./min. Mercedesowi AMG GT wyposażonemu w taki silnik sprint do setki zajmie 4 sekundy a wskazówka prędkościomierza zatrzyma się na 304 km/h. Osoby, które skuszą się na wersję „S” do dyspozycji będą miały 510 KM i 650 Nm, dostępnych w przedziale od 1750 do 4750 obr./min. W tym przypadku sprint do setki potrwa 3,8 s a prędkość maksymalna wynosić będzie 310 km/h.

Samochód niezależnie od wersji wyposażony będzie w siedmiostopniową dwusprzęgłową automatyczną skrzynie biegów DCT, a cała moc przekazywana będzie wyłącznie na tylne koła.

Mercedes AMG GT do salonów ma trafić w 2015 roku, ale już teraz można powiedzieć że Porsche 911 zyskało prawdziwego konkurenta. Nowy mercedes jest ” poręczny”, lekki, dobrze wygląda oraz dysponuje bardzo dobrymi osiągami, jednym słowem ma wszystko co mieć powinien aby poważnie zagrozić pozycji Porsche 911.

Dawid Iwański

Podobne artykuły

Aktualności
Passat B8 - prestiżowa limuzyna spod znaku VW- Paryż 2014
brak komentarzy
Aktualności
Bentley Mulsanne Speed na paryskim salonie - zobacz zdjęcia!
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.