x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

„Osiągi to stan umysłu” czyli Abarth na paryskiej wystawie

03.10.2014, 11:38 przez Paulina

Abarth powraca na paryski Salon Motoryzacyjny, prezentując publicznie linię produktów oraz świętując zeszłoroczne doskonałe wyniki sprzedaży. Sprzedaż w Regionie EMEA wzrosła o 23% w stosunku do roku 2013.

W szczególności, stoisko Abarth będzie witać publiczność, prezentując prawdziwą kwintesencję marki, którą można streścić w stwierdzeniu „osiągi, to stan umysłu". Powierzchnia wystawowa jest zaprojektowana tak,  by osoba wizytująca miała wrażenie odbywania wycieczki, podczas której odkrywa się ekskluzywne wartości i produkty Abarth. Początek wycieczki to koncepcja czystej wydajności wyrażona w pełni przy pomocy takich parametrów jak 695 biposto - 190 KM, 997 kg i optymalny stosunek masy/mocy w swojej kategorii (5,2 kg/KM) - oraz 1.4 Turbo T-Jet 160 KM jednomiejscowy bolid, który jest symbolem Mistrzostw Italian F4 Championship Powered by Abarth.

Potem przychodzi kolej na „obszar indywidualizacji", gdzie wydajność i indywidualny dobór spotykają się, tworząc ponad 595 możliwych kombinacji. Prezentowany tu model 595 Competizione odzwierciedla sportowego, „purystycznie wyścigowego ducha" marki. Wycieczkę kończy 595C Turismo w „Obszarze wzmocnienia", zapraszając do odkrycia znaczenia „codziennych osiągów" w ramach „Collector's Garage": nowej oficjalnej kolekcji produktów i ciekawych pamiątek wyścigowych Abarth.

Dla Abarth'a rok 2014 to początek nowej ery: rozpoczęcie produkcji Abarth'a 695 biposto (najszybszego w historii dopuszczonego do ruchu Abarth'a), odnowiona linia, zaangażowanie się jako główny sponsor i oficjalny dostawca silników na Włoskich Krajowych Mistrzostwach F4 ACI-Sport oraz debiut Abarth'a 695 Assetto Corse Evoluzione, który dołączył do Fiata 500 Assetto Corse i 695 Assetto Corse w sezonie wyścigowym i przyczynił się do tegorocznych pomyślnych wyników.

Zgodnie ze swą tożsamością jako globalna marka,  Abarth konsoliduje się  i rozszerza swoją obecność na całym świecie, otwierając dwadzieścia siedem nowych salonów w 2014 roku (+15% w stosunku do końca 2013 roku). Oczekuje się, że do końca roku zostaną otwarte kolejne.

Cele zostały osiągnięte przy kluczowym wsparciu oficjalnej sieci dealerów i stacji przygotowawczych: przy ponad 4 600 autach sprzedanych do tej pory, sprzedaż Abarth'a 500 wykazuje 23% wzrost w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka)  w stosunku do tego samego okresu z ubiegłego roku.

Szczególnie godne uwagi są wyniki na poziomie międzynarodowym a w szczególności w Azji, Wielkiej Brytanii i Niemczech: trendy sprzedaży są coraz bardziej skoncentrowane poza Włochami (74%) i poza Europą (24%), z 9% wzrostem w stosunku do ubiegłego roku.

„Serie specjalne" cieszyły się również dużym powodzeniem: produkcja została zakończona, a samochody 595 50th Anniversary zostały przydzielone do dealerów, w tym jedna czwarta w Japonii i Australii.

Wyniki Abarth 695 biposto, najnowszego modelu w ofercie, są równie istotne. Przedstawiony w roku 2014 na Salonie Samochodowym w Genewie i dostępny na zamówienie od czerwca z ceną od 39 000 Euro (cena dla Włoch), ten supersamochód  Abarth'a będzie świętował swój pierwszy wspaniały sukces w Paryżu: zamówienia otrzymane do tej pory, już przekroczyły moce produkcyjne w ubiegłym roku. Pierwsze samochody zostaną dostarczone przed końcem 2014 r.

Testowany w praktyce na wielu ważnych imprezach dla supersamochodów w całej Europie, dwumiejscowy Abarth „kipi duchem" wyścigów ulicznych i ten ładunek emocji napędzanych adrenaliną „zabiera ze sobą" na Salon Samochodowy w Paryżu.
Po debiucie jako Oficjalny Samochód na Gumball3000 i występie na Festival of Speed w Goodwood, 695 biposto zyskał podziw ponad 120 000 entuzjastów motoryzacji w siódmej edycji wyścigu „Le Mans Classic" i w Lignieres Historique i okazał się zdolny stanąć w szranki z innymi supersamochodami.

Osiągi „najszybszego w historii dopuszczonego do ruchu Abartha" są znakomite również dzięki jego masie wynoszącej zaledwie 997 kg, co czyni go prawowitym członkiem ekskluzywnego klubu "trzycyfrowego".  Większość supersamochodów waży ponad tonę i niewiele (jak na przykład Alfa Romeo 4C) ma masę w przedziale trzycyfrowym. Abarth 695 biposto jest jednym z nich. Waga poniżej 1000 kg oznacza bardziej dynamiczną wydajność, lepsze prowadzenie i lepsze wyczucie drogi.

Nowy Abarth 500 jest dostępny na zamówienie od czerwca a jego wyniki są doskonałe także pod względem sprzedaży. Jest to możliwe dzięki szerokiej gamie odmian, wynikającej z połączenia trzech wersji wyposażenia („Custom", „Turismo" i „Competizione"), dwóch różnych technologii skrzyni biegów (ręczna lub automatyczna z manetkami zmiany biegów) i standardowego panelu przyrządów z cyfrowym kolorowym wyświetlaczem TFT, czymś coraz bardziej powszechnym wśród supersamochodów o sportowym charakterze. Ponadto, linia z 2014r. obejmuje trzy wersje; jedna z jednolitą kolorystyką i dwie z zastosowaniem dwóch kolorów oraz nowo zaprojektowane felgi „Heritage", co daje łącznie sześć różnych kombinacji.Cena uwzględniona w cenniku modelu Abarth 500 rocznik 2014 zaczyna się od 18.600 euro (cena dla Włoch) dla wersji wykończenia Custom.

Wersje 595 Competizione i 595C Turismo są dobrymi przykładami typowej koncepcji tuningu marki. Moc silnika 595 Competizione została wzmocniona do 160 KM a jazdę udoskonalono, montując 17" felgi i poszerzony układ hamulcowy Brembo. Układ wydechowy Record Monza i sportowe fotele Abarth Corse by Sabelt są standardem. 595 Turismo wyróżnia się natomiast luksusowym skórzanym wnętrzem.

Wybór zestawów i akcesoriów wykonanych przez Mopar - markę referencyjną Fiat Chrysler Automobiles w zakresie serwisu, obsługi Klienta, części zamiennych i akcesoriów - zostanie również zaprezentowany w Paryżu. Uzupełniają one ofertę i koncentrują się na realizacji indywidualnego charakteru Abarth'a. Bardziej szczegółowo, dla wszystkich modeli Abarth dostępna jest pełna gama modeli i akcesoriów do tuningu dla kierowców, którzy chcą uzyskać najwyższy poziom indywidualizacji: pięć zestawów do silników, trzy zestawy układu hamulcowego i zawieszenia, zestawy stylizacyjne stylu i coraz większa ilość świetnych akcesoriów jeszcze bardziej potwierdzają charakter Abarth'a. Zestawy i akcesoria są również dostępne na oficjalnej stronie sklepu internetowego Abarth (www.abarthstore.com).

Gama aut Abarth 500 może zaspokoić wymagania bardzo szerokiego grona Klientów od kierowców poszukujących typowej elegancji i ekskluzywności wersji Gran Turismo i zagorzałych entuzjastów sportów samochodowych, po „rajdowców w krawacie" (w niedziele zawodnik na torze wyścigowym, w poniedziałki w biurze) oraz kobiety, które przyciąga połączenie wyjątkowości i osiągów tego samochodu.

Po raz pierwszy na targach motoryzacyjnych, w Paryżu, zaprezentowany zostanie jednomiejscowy bolid Italian F4 Championship Powered by Abarth, świętując sukces pierwszej edycji Mistrzostw. Zgodnie z najlepszymi tradycjami wyszukiwania młodych talentów w sportach motorowych, Abarth był głównym sponsorem nowych Mistrzostw FIA (Międzynarodowej Federacji Samochodowej) stworzonych, aby umożliwić młodym kierowcom (w wieku od 15 do 18 lat) pokazanie na co ich stać, kierując  jednomiejscowymi bolidami wyścigowymi napędzanymi w tym roku silnikami 1.4 T-Jet 160 KM.

Zwycięzca tych międzynarodowych Mistrzostw (w których udział brało dwudziestu dwóch kierowców z dziesięciu różnych krajów) został wyłoniony już dwa wyścigi przed końcem: młody Kanadyjczyk Lance Spacer (Prema Power Team) zdobył pierwszy tytuł Formuły 4 w dniu 15 września na torze wyścigowym Vallelunga we Włoszech przy dwóch wyścigach pozostających do końca Mistrzostw.

Niespełna szesnastoletni Stroll rozpoczął międzynarodowe zwycięstwa w 2010 roku w zawodach kartingowych w USA i zdobył europejski tytuł WSK Euroseries w 2013 roku, plasując się w rankingu na szóstym miejscu na świecie.  Dziesięć zwycięstw na piętnaście wyścigów, matematyka mówi sama za siebie i pokazuje, że tytuł  należy do niego.

Moc podstawowego silnika 1.4 T-Jet w bolidach F4 jest ograniczona do i tak niebagatelnych 160 KM przy 5500 obr./min. i maksymalnego momentu obrotowego 240 Nm. przy 3500 obr./min. Jest to ten sam silnik, który napędza Abarth 500 Assetto Corse, 695 Assetto Corse oraz, od tego roku, Abarth Assetto Corse Evoluzione 695, w ostatnich sześciu edycjach, zapewniając moc 215 KM, co jest to kolejnym potwierdzeniem wszechstronności, trwałości i niezawodności tej jednostki.

Wyścigi jednej marki wciąż przyciągają mnóstwo zainteresowanych, o czym świadczy liczba zapisów (już 23 w 2014 roku) i włączenie do WTCC (World Touring Car Championship) oraz kalendarze ETCC, w ramach których Trofeo Abarth Europa uczestniczy w czterech imprezach: le Castellet we Francji, Salzburgring w Austrii, Spa-Francorchamps w Belgii i Pergusa we Włoszech.

Jakość i widoczność tych imprez znacznie wzrosła. Najważniejsze mistrzostwa były transmitowane w kanałach Eurosport1 i Eurosport2 po raz pierwszy zyskując międzynarodowy zasięg - były oglądane przez widzów w 59 krajach z komentarzem w 20 różnych językach.

Wreszcie, odwiedzający zostaną wprowadzeni w świat produktów FGA Capital, spółki finansowej specjalizującej się w branży motoryzacyjnej, która zapewni wyspecjalizowane doradztwo i dystrybucję materiałów poglądowych. Firma funkcjonuje na wszystkich głównych rynkach europejskich - we Francji jako FC France i FL Auto - mając jedną wspólna misję: wspieranie sprzedaży wszystkich marek Fiat Chrysler Automobiles poprzez oferowanie innowacyjnych produktów finansowych o wysokiej wartości dodanej, skierowanych do sieci dealerskiej, Klientów prywatnych i firm.

Podobne artykuły

Aktualności
Niecodzinna podróż Abartha - trwa
brak komentarzy
Aktualności
Abarth ponownie podbja świat
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.