x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

PEUGEOT 208 GTi 30th: „Legenda powraca” po 30 latach

09.10.2014, 10:56 przez Paulina

W realistycznym klipie nakręconym w technice 3D wykorzystano fragmenty z kultowej serii reklam PEUGEOTA 205 GTi z 1984 roku zatytułowanej „Bombowiec” w reżyserii Gérarda Piresa („Taxi”, „Sky Fighters”). Premierze utrzymanego w konwencji megaprodukcji spotu „Legenda powraca” towarzyszy cyfrowa kampania promocyjna w mediach społecznościowych.

Triumf technologii

Spółka produkcyjna WIZZ Design podjęła się nie lada wyzwania, które polegało na wkomponowaniu elementów współczesnej animacji 3d w materiały filmowe nakręcone 30 lat temu i połączeniu ich w jedną, spójną całość, by stworzyć wielkie widowisko podkreślające sportowy charakter modelu PEUGEOT 208 GTi 30th. To trudne zadanie zostało po mistrzowsku zrealizowane przez firmę Andy’s (obsypany nagrodami zespół animatorów 3D, którzy stworzyli kultową wyścigową grę komputerową „The Crew” i FPS „ZombiU” dla koncernu Ubisoft).Kilkusekundowa scena otwierająca spot przedstawia oryginalne materiały z reklamy z lat 80., do których nie wprowadzono żadnych zmian - odnaleziona taśma filmowa została jedynie zdigitalizowana. Kultowy pomysł polegający na przedstawieniu bombowca przelatującego centymetry nad PEUGEOTEM 205 GTi został nieco zmodyfikowany, ale zachowano oryginalne kadrowanie filmu. Wszystkie elementy tej sceny (samolot, PEUGEOT 205 GTi i 208 GTi 30th) zostały przetworzone w technologii 3D, by skonwertować stosowany kilka dekad temu format obrazu 4:3 na obecnie stosowany standard 16:9.


Dla fanów modelu GTi i marki PEUGEOT

Od 17 września fani modelu GTi i marki PEUGEOT oraz potencjalni klienci mogli oglądać 
ekskluzywny „teaser” w mediach społecznościowych (na Facebooku, YouTube, Instagramie, Twitterze i Google+).
Po premierze klipu zostaną udostępnione nowe, oryginalne treści, włącznie z materiałami z pracy nad klipem, dodatkowymi scenami, plakatami filmowymi i filmami w aplikacji Vine... aby zapewnić dodatkowe wrażenia związane z filmem. Wszystkie te materiały, a także inne dodatki, będą dostępne na stworzonym specjalnie z tej okazji mikroblogu w serwisie Tumblr. 
Po kliknięciu na hashtagi #GTiLegend i #Peugeot208GTi30th użytkownicy będą mogli zapoznać się z wpisami i wrażeniami widzów po obejrzeniu filmu.

Podobne artykuły

Aktualności
208 GTi 30th - najbardziej ekstremalna wersja GTi spod znaku PEUGEOT Sport
brak komentarzy
Aktualności
Peugeot 2008 DKR - dakarowa bestia
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.