x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Pięć gwiazdek w testach EuroNCAP dla nowego Nissana X-Trail

10.10.2014, 09:41 przez Paulina

Nowy Nissan X-Trail zdobył maksymalną ocenę pięciu gwiazdek w niezależnych testach bezpieczeństwa EuroNCAP. Taką samą ocenę uzyskał wcześniej nowy Qashqai, więc crossovery Nissana należą do najbezpieczniejszych pojazdów tego typu na rynku.

Nowy X-Trail, wprowadzony ostatnio do sprzedaży w całej Europie, jest wizytówką innowacyjności Nissana w dziedzinie bezpieczeństwa, oferując zaawansowane systemy zapewniające wyjątkowo skuteczną ochronę zarówno kierowcy i pasażerom, jak i pieszym.

Wysoki poziom ochrony

W testach zderzenia czołowego przedział pasażerski modelu X-Trail zachował stabilność, a odczyty czujników umieszczonych na manekinach potwierdziły dobrą ochronę kolan i kości udowych kierowcy i pasażera. Za zabezpieczenie kierowcy badane w teście uderzenia bokiem pojazdu o barierę przyznano maksymalną liczbę punktów, doceniając także dobrą ochronę wszystkich partii ciała. Równie wysoki poziom ochrony tych stref potwierdził się w teście poważniejszego wypadku, jakim jest uderzenie bokiem pojazdu w słup.

Nowy X-Trail wypadł korzystnie również pod względem ochrony dzieci. Po analizie manekinów użytych w testach dynamicznych modelowi przyznano maksymalną liczbę punktów za ochronę, jaką zapewnił 18-miesięcznemu niemowlęciu. W czasie uderzenia bocznego system bezpieczeństwa biernego utrzymał obydwa manekiny w prawidłowych pozycjach, minimalizując ryzyko kontaktu głowy z elementami wnętrza pojazdu.

Maksymalną punktacją w końcowym raporcie nagrodzono też konstrukcję przedniego zderzaka Nissana X-Trail, który chroni nogi pieszych. Pozytywnie oceniono także poziom ochrony zapewnianej we wszystkich pozostałych strefach uwzględnionych w teście.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
Gama i ceny nowego Nissana X-Trail na rynek polski
brak komentarzy
Technika
Zawieszenie Nissan X-Trail
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.