x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Oto powrót romantyzmu w motoryzacyjnym wcieleniu

14.10.2014, 11:30 przez Paulina

Infiniti Q80 Inspiration przykuwa uwagę swoją niezwykłą prezencją. Mierzący pięć metrów długości i dwa metry szerokości samochód jest pełnowymiarową wizją koncepcyjną topowego Infiniti. Naturalne kształty i poetycko-artystyczna stylistyka idą w parze z najnowocześniejszymi materiałami kompozytowymi.  Przeogromne drzwi wyjątkowo kusząco zapraszają na odrębne, otaczające podróżnego niczym kokonem fotele. We wnętrzu, zamiast chaosu i przeładowania, mamy napawającą spokojem przestronność z całą gamą wykończeń ze skóry, alcantary i metalu.

Q80 Inspiration bez wątpienia łamie utarte dla tej klasy samochodów normy. Może przy tym ekscytować, jak żaden wcześniejszy projekt stylistyczny Infiniti – powiedział Alfonso Albaisa, dyrektor wzornictwa Infiniti.

To jest nasz najbardziej luksusowy, przełomowy i poruszający koncept w dziejach. Już przy pierwszym spojrzeniu ten ogromny, imponujący samochód zapiera dech w piersiach. Wręcz, jak przy uderzeniu w splot słoneczny. Q80 stoi obecnie najwyżej w hierarchii gamy Infiniti – jest to ikona, kwintesencja, niejako aureola naszych samochodów szosowych. W związku z tym uzasadnione są i jego rozmiary, i doskonałość w każdym aspekcie.

Od pierwszych szkiców powstałych około 15 miesięcy temu, aż do ostatecznej wizji prezentowanej teraz, Infiniti Q80 Inspiration miał zawsze oferować przyjemność z jazdy „z najwyższej półki” i jednocześnie przenosić ją do nowych sfer artystycznego kunsztu rzemieślniczego, opartego na najnowocześniejszych technologiach.

- Długi i smukły Q80 Inspiration, o sylwetce typu „fastback”, zapewnia w równej mierze wysublimowaną elegancję, jak i sportowy charakter. Jego wnętrze nie tylko kierowcę otacza bezpiecznym kokonem, ale troszczy się także o wszystkich swoich gości w fotelach z tyłu – wyjaśnił Albaisa. – To wnętrze jest wyraźną deklaracją romantycznego luksusu.

Infiniti Q80 Inspiration budzi podziw. Pełnowymiarowy (szerokość – 2 010 mm, długość – 5 060 mm), a przy tym stosunkowo niski (wysokość w najwyższym miejscu zaledwie 1 340 mm), Q80 jest samochodem o sylwetce i wymiarach wewnętrznych wspaniałego sedana, a przy tym smukłym, ściętym z tyłu „fastbackiem” w najczystszej postaci.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Premiery
Q80 Inspiration – odważna deklaracja
brak komentarzy
Aktualności
Paryska elegancja na stoisku Infiniti czyli Motor Show 2014
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.