x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Nowa, bogata oferta Forda Mondeo

15.10.2014, 10:16 przez Paulina

Wraz z nowym Fordem Mondeo debiutuje nowa technologia wykrywania pieszych, która pomaga zredukować skutki wypadków, a w niektórych przypadkach całkowicie im zapobiega.

Oprócz systemu Pre-Collision Assist z technologią wykrywania pieszych Pedestrian Detection, nowy Ford Mondeo oferuje najbardziej zróżnicowaną gamę jednostek napędowych, w tym pierwszą wersję tego modelu z napędem hybrydowym. Na początku przyszłego roku pojawi się również odmiana napędzana 210-konnym silnikiem TDCi z układem podwójnego, sekwencyjnego turbodoładowania.

Nowy Ford Mondeo, dostępny w wersji czterodrzwiowej, pięciodrzwiowej oraz stworzonej specjalnie na potrzeby rynku europejskiego odmianie kombi, wyróżnia się wysoką jakością wykonania, zaawansowanymi technologiami, w tym adaptacyjnymi reflektorami LED, nadmuchiwanymi pasami bezpieczeństwa oraz wielokonturowymi fotelami, a także wyrafinowaną stylizacją.

Nowy Ford Mondeo jest najbardziej zaawansowanym technologicznie modelem Forda wprowadzonym do sprzedaży w Europie - powiedział Ulrich Koesters, dyrektor linii pojazdów, Ford of Europe. - Elementy, takie jak system Pre-Collision Assist z technologią wykrywania pieszych Pedestrian Detection dbają o bezpieczeństwo kierowców podczas jazdy po zatłoczonych centrach miast.

Wykrywanie pieszych

Nowy, opracowany przez Forda system Pre-Collision Assist z technologią wykrywania pieszych Pedestrian Detection wykrywa osoby znajdujące się na drodze przed autem oraz pieszych, którzy przekraczają tor ruchu pojazdu, a następnie automatycznie aktywuje układ hamulcowy, jeśli kierowca nie podejmie odpowiednich działań zmierzających do uniknięcia kolizji. System przetwarza informacje zgromadzone przez kamerę zainstalowaną za przednią szybą oraz radar umieszczony w przednim zderzaku i porównuje je z danymi zgromadzonymi w bazie, aby odróżnić „kształty osób” od typowych obiektów i elementów scenerii znajdujących się w pobliżu drogi.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Porównania
Insignia kontra Mondeo kontra SuperB, czyli samochód dla managera
2 komentarze
Aktualności
20 lat Forda Mondeo
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.