x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

SEAT Leon X-PERIENCE – sposób na nieodkryte szlaki

16.10.2014, 16:54 przez Bogusław Korzeniowski

SEAT Leon X-PERIENCE idealnie uzupełnia rodzinę modeli Leon. Obok dynamicznego SC, eleganckiego, 5-drzwiowego hatchbacka i funkcjonalnego kombi,

X-PERIENCE jest samochodem skierowanym głównie do osób stawiających na aktywny styl życia. Udowadnia, że mając rodzinę nie trzeba rezygnować z auta o sportowym zacięciu – wręcz przeciwnie, można się nim cieszyć i to w każdym terenie.

Oprócz tego, oferując wysoką jakość w atrakcyjnej cenie ten model doskonale odzwierciedla najważniejsze zasady marki. Leon X-PERIENCE bazuje na odmianie kombi, dzięki czemu zachował wszystkie swoje walory praktyczne, zyskując dodatkowo niepowtarzalny charakter.

„SEAT Leon X-PERIENCE jest bardzo wszechstronny. Z najnowszą wersją napędu 4x4 nie ma praktycznie żadnych ograniczeń i dojedzie zawsze tam, gdzie chcemy. Ten model daje mnóstwo radości z jazdy, przy jednocześnie zachowanej funkcjonalności i wygodzie. Oprócz tego, Leon X-PERIENCE zapewnia bezpieczeństwo z najwyższej półki i najnowsze systemy wspierania kierowcy” – mówi dr Matthias Rabe, wiceprezes marki SEAT ds. badań i rozwoju.

Samochód łączy w sobie ostre linie i perfekcyjne proporcje. Panoramiczny dach podkreśla nowoczesny wygląd modelu i wpuszcza do wnętrza duże ilości światła. Z praktycznej strony Leon X-PERIENCE wyróżnia się także relingami dachowymi i pojemnym bagażnikiem - 587 l z możliwością powiększenia do 1 470 l. Po złożeniu kanapy i przedniego siedzenia można tu przewieźć przedmioty o długości nawet 2,5 m....

Do charakteru tego samochodu dobrane zostały odpowiednie silniki TDI oraz TSI. Już bazowa jednostka 1.6 TDI/110 KM zapewnia dobre osiągi i zużywa tylko 4,7 paliwa na 100 km, emitując 122 g CO2 na 1 km. Najmocniejszy z silników, 2.0 TDI/184 KM, generuje aż 380 Nm momentu obrotowego i występuje standardowo ze skrzynią DSG. To pozwala mu rozpędzić samochód do pierwszej „setki” w 7,1 s, zużywając średnio 4,9 l paliwa na 100 km i emitując 129 g CO2 na 1 km. Oprócz tego samochód jest dostępny z silnikami 2.0 TDI/150 KM i 1.8 TSI/180 KM.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
Leon X-PERIENCE
brak komentarzy
Testy samochodów
Test Seata Leon ST – sportowy styl kombi
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.