x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

SEAT Leon Eurocup na mecie

05.11.2014, 11:22 przez Paulina

SEAT Leon Eurocup dobiegł końca. Ostatni wyścig odbył się w weekend 01-02.11 br. na torze Circuit de Barcelona-Catalunya. Przy dopingu 11 000 kibiców i sympatyków motorsportu, w klasyfikacji generalnej na najwyższym stopniu podium stanął Hiszpan Pol Rosell.    

SEAT Leon Eurocup ruszył na początku maja br. i od tego czasu gościł na najbardziej znanych i wymagających torach wyścigowych Europy, dostarczając przy tym mnóstwa adrenaliny. Główną gwiazdą startów był SEAT Leon Cup Racer z 2-litrowym silnikiem o mocy 330 KM, za którego kierownicą zasiedli odpowiednio przygotowani zawodnicy.

Leon Cup Racer odzwierciedla wszystkie najważniejsze wartości SEAT-a – jest dynamiczny, nowoczesny i pełen emocji. To przejaw prawdziwej technologicznej pasji, wzbudzający podziw wśród fanów ekstremalnego sportu. Jego mocny silnik w połączeniu z niską masą gwarantuje osiągi zarezerwowane są tylko dla najlepszych.

Ostatnie wydarzenie z serii SEAT Leon Eurocup odbyło się w Hiszpanii na torze Circuit de Barcelona-Catalunya i również dostarczyło wielu emocji. Po zaciętej walce oraz ostrych atakach na prawie każdym zakręcie, w pierwszym wyścigu najlepszy okazał się Stefano Comini, a w drugim - Manuel Giao.

Po tym bardzo gorącym i emocjonującym weekendzie SEAT Leon Eurocup dojechał do mety. Najlepszy w ogólnej klasyfikacji kierowców okazał się Pol Rosell z zespołu Baporo Motorsport, drugie miejsce zajął Manuel Giao, a trzecie - Julien Briché z JSB Competition.

Jest to dla mnie bardzo szczególne zwycięstwo. Podczas pierwszego wyścigu na hiszpańskim torze czułem się komfortowo – jechałem tuż za Stefano Comini, który jednak mocno przyspieszył na ostatnich okrążeniach. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że zakończyliśmy jeden z wyścigów na drugim miejscu i zwyciężyliśmy całą serię. To naprawdę niewiarygodne - powiedział Pol Rosell odbierając tytuł SEAT Leon Eurocup Champion.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
SEAT Leon Eurocup wjeżdża na tor Monza!
brak komentarzy
Aktualności
SEAT Eurocup: kolejny start w Austrii!
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.