x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Nowy Pulsar uzyskał maksymalną punktację w testach EuroNCAP

05.11.2014, 12:45 przez Paulina

Nissan wzmocnił swoją renomę marki godnej zaufania z racji oferowanego przez nią najwyższego poziomu bezpieczeństwa. W niezależnych testach przeprowadzonych przez organizację EuroNCAP kolejny model Nissana zdobył pięć gwiazdek. Wynik Pulsara oznacza więc hat-trick dla marki, po tym jak kilka tygodni wcześniej nowy X-Trail i nowy Qashqai również uzyskały tę maksymalną ocenę za poziom bezpieczeństwa. 


W raporcie z testów zderzeniowych EuroNCAP podkreśliła imponującą wytrzymałość konstrukcji modelu Pulsar, uznając ochronę nóg i kości udowych za dobrą, oraz dodając, że nawet w najtrudniejszym teście uderzenia w słup manekiny były dobrze chronione przed urazami. Maksymalną liczbą punktów nagrodzono ochronę najmłodszych pasażerów (manekin odpowiadający półtorarocznemu dziecku) oraz pochwalono skuteczność ochrony pieszych w trakcie zdarzenia drogowego z ich udziałem. 


Bezpieczeństwo wbudowane w konstrukcję modelu Pulsar 

Rezultaty testów EuroNCAP potwierdzają wyniki analizy bezpieczeństwa Nissana Pulsar przeprowadzonej przez samego producenta oraz wskazują na wyjątkowy poziom ochrony kierowcy i pasażerów. Bezpieczeństwo od dawna jest podstawą założeń projektowych i konstrukcyjnych pojazdów marki Nissan, a swoim zaangażowaniem w rozwój systemów bezpieczeństwa zarówno biernego, jak i czynnego firma wyróżnia się na tle konkurencji. 

W modelu Pulsar zastosowano rozwiązania niedostępne wcześniej w tym segmencie, takie jak ostrzeżenie o poruszających się obiektach. Zaawansowany układ wykorzystuje możliwości wysoko ocenianego systemu kamer 360° i pełni rolę cyfrowego pilota, który pomaga kierowcy dostrzec obiekty mogące pojawić się na drodze w trakcie cofania. Nabywca modelu Pulsar może także liczyć na inne systemy podnoszące bezpieczeństwo, w tym elektryczny hamulec awaryjny, ostrzeżenie o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, ostrzeżenie o pojeździe w martwym polu oraz wysoce skuteczne reflektory wykonane w technologii LED. 


Pulsar wprowadza jakość i innowacyjność Nissana do segmentu C 

Pulsar, zaprezentowany oficjalnie na październikowym Salonie Motoryzacyjnym w Paryżu, jest już w sprzedaży w całej Europie. Samochód łączy funkcjonalność z technologią i jakością w sposób zmieniający standardy wartości w segmencie. Nowy Pulsar, spokrewniony z nagradzanymi i doskonale sprzedającymi się crossoverami Nissana, został zaprojektowany specjalnie pod kątem oczekiwań klientów zainteresowanych modelami z segmentu C i charakteryzuje się wyjątkową funkcjonalnością, w tym największą ilością miejsca na nogi z tyłu w swojej klasie. Pulsar jest oferowany z dwoma, a już wkrótce z trzema silnikami do wyboru. Wszystkie trzy jednostki – o mocy 110, 115 i 190 KM – są standardowo wyposażone w system Stop/Start przyczyniający się do obniżenia emisji CO2 i zużycia paliwa.

Podobne artykuły

Aktualności
Nowy Pulsar oraz modele NISMO od Nissana w Paryżu
brak komentarzy
Technika
Nissan Pulsar - Oszczędne i mocne jednostki napędowe
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.