x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Start produkcji nowego TT Roadster na Węgrzech

06.11.2014, 09:49 przez Maciek

Od dziś z taśm produkcyjnych Audi Hungaria zjeżdża nowa generacja Audi TT Roadster. Oficjalny sygnał do startu produkcji, w obecności licznych przedstawicieli świata polityki i gospodarki, w tym węgierskiego premiera Viktora Orbána i prezydenta miasta Győr Zsolta Borkaia, dał Rupert Stadler, prezes zarządu Audi AG. TT Roadster to już czwarty – obok A3 Limousine, A3 Cabriolet i TT Coupé – model Audi wytwarzany w tutejszej fabryce.

„Rozpoczęcie produkcji nowego Audi TT Roadster wzmacnia pozycję Audi Hungaria w naszej globalnej sieci produkcyjnej“ – podkreślił szef Audi Rupert Stadler. „Zakłady w Győr wnoszą znaczący wkład w rozwój naszego koncernu i wzmacniają naszą międzynarodową konkurencyjność.“ 

W czerwcu 2013 roku Audi rozpoczęło w Győr produkcję samochodów, uzupełniając prowadzoną tu już wcześniej produkcję silników. Od tej pory, z taśm w tym węgierskim mieście zjechało sto tysięcy pojazdów. W nowej fabryce Audi Hungaria zatrudnia blisko cztery tysiące osób. To większość z ponad pięciu tysięcy pracowników, których koncern zrekrutował od roku 2010. 

„Győr to pierwsza, zbudowana już 21 lat temu fabryka Audi, uruchomiona poza Niemcami. To wtedy uczyniliśmy decydujący krok ku staniu się międzynarodowym koncernem“ - powiedział dr Hubert Waltl, członek zarządu Audi AG, ds. produkcji. „Sukces tego zakładu pokazuje, że była to słuszna decyzja.“ 

Thomas Sigi, członek zarządu Audi AG ds. zasobów ludzkich zauważa, że od tego momentu cztery pierścienie stworzyły tu ponad 11 tysięcy miejsc pracy. „W tym roku, już po raz szósty, Audi Hungaria zostało uhonorowane tytułem najlepszego pracodawcy Węgier“ – powiedział także Sigi. 

Peter Mosch, przewodniczący rady zakładowej Audi AG uznał rozpoczęcie produkcji Audi TT Roadster w Győr za krok właściwy i pionierski. „Międzynarodowy wzrost wzmacnia równocześnie niemieckie fabryki Audi. To decydujący krok ku przyszłości“ - podsumował Mosch. 

Nowe Audi TT wyznacza nowe trendy stylistyczne i buduje nowe standardy konstrukcji silników i podwozia. Prawdziwie rewolucyjnym rozwiązaniem technicznym zastosowanym w tym dwuosobowym, kompaktowym modelu, jest Audi virtual cockpit. Ta cyfrowa deska rozdzielcza zastępuje analogowe wskaźniki i skupia wszystkie ważne informacje w polu widzenia kierowcy. Za ten nowatorski system Audi TT otrzymało nagrodę Car Connectivity Award oraz wyróżnienie za innowacyjne wnętrze roku w konkursie Automotive Interiors Expo Awards.

Podobne artykuły

Aktualności
Audi A4 dwie dekady produkcji w Ingolstadt
brak komentarzy
Aktualności
Koncepcyjne Audi w Los Angeles – początek nowej ery w stylistyce
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.