x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Nowe wcielenie Audi Q3

14.11.2014, 09:36 przez Bogusław Korzeniowski

Od momentu wprowadzenia serii modelowej Q3 na rynek jesienią 2011 roku, stała się ona jedną z lokomotyw sprzedażowych czterech pierścieni. Audi jednak ciągle ulepsza nawet te najlepsze i odnotowujące największe sukcesy modele. Odświeżono nie tylko stylistykę Audi Q3 i RS Q3, ale wprowadzono w nich również szereg technicznych nowości.

Silnik

Trzy czterocylindrowe silniki TFSI i trzy takie same jednostki TDI clean diesel mają zwiększoną moc, a jednocześnie spalają mniej paliwa i emitują nawet o 17 procent mniej dwutlenku węgla. Ich pojemność to 1,4 i 2 litry, a moc sięga od 88 kW (120 KM) do 162 kW (220 KM). Wszystkie jednostki napędowe to silniki z wtryskiem bezpośrednim i turbodoładowaniem, spełniające europejski standard emisji spalin Euro 6. Redukcja zużycia paliwa i emisji CO2 to m. in. efekt zastosowania techniki cylindrów odłączanych na żądanie - cylinder on demand. Jednostki 1.4 TFSI COD i 2.0 TDI, za sprawą swej wysokiej efektywności noszą miano „Audi ultra“.

Podwozie

Podwozie nowego Audi Q3 łączy zwrotność manewrowania z najwyższym bezpieczeństwem, a komfort jazdy, dzięki precyzyjnemu zestrojeniu, jest teraz jeszcze wyższy. Za pośrednictwem systemu wyboru dynamiki jazdy Audi drive select, kierowca może dopasować ustawienie ważnych systemów, w tym opcjonalnych, adaptacyjnych amortyzatorów, do swoich osobistych potrzeb. Średnica kół sięga od 16 do 20 cali. Regulacja podwozia gwarantuje wysoki komfort toczenia kół. Na życzenie dostępny jest asystent zjazdu ze wzniesienia.

Stylistyka

Już sam wygląd wyraźnie wskazuje, że Audi Q3 to samochód z półki premium. Projektanci Audi wyostrzyli w nim podobny do samochodów coupé przebieg linii oraz detale charakterystycznej pokrywy bagażnika. Dominujące linie poziome podkreślają szerokość modelu Q3 z przodu i z tyłu, czyniąc samochód jeszcze bardziej wyrazistym stylistycznie.

Przestrzenna osłona chłodnicy Singleframe to najbardziej rzucający się w oczy element przodu pojazdu. Zwieńczeniem dwóch nowych linii wyposażeniowych są ekskluzywne pakiety: sportowy S line, zewnętrzny S line, Audi exclusive design i zewnętrzny Audi exclusive design.

Na nowo zaprojektowane reflektory przednie standardowo wyposażone są w światła Xenon plus oraz w diodowe światła do jazdy w dzień. Na życzenie, Audi GmbH dostarcza bardzo mocne i energooszczędne reflektory diodowe. W połączeniu z nimi, w zaprojektowanych również na nowo diodowych światłach tylnych, dostępne są kierunkowskazy ze zdynamizowanym sposobem sygnalizowania. W tym rozwiązaniu, system sygnalizowania załącza poszczególne diody w interwałach dwóch dziesiątych sekundy, zapalając je po kolei, w kierunku skręcania, od wewnątrz do zewnątrz.

Ciężar własny nowego Audi Q3 w wersji podstawowej to 1385 kg. Wymiary kompaktowego SUV-a prawie się nie zmieniły. Ma on 4,39 m długości, 1,83 m szerokości i 1,59 m wysokości, a rozstaw osi wynosi 2,60 m.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Premiery
Odnowione Audi RS Q3
brak komentarzy
Aktualności
Audi Q3 kamper
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.