x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Autonomicznie jeżdżący na torze Sportowy RS 7 Audi

01.12.2014, 20:20 przez Bogusław Korzeniowski

Audi ponownie przedstawia sportowe auto mające możliwość autonomicznej jazdy. Po spektakularnym finale sezonu Deutsche Tourenwagen Masters (DTM) w Hockenheim, podczas którego Audi RS 7 piloted driving concept po raz pierwszy zademonstrowało swój dynamiczny potencjał i możliwości, ten innowacyjny, koncepcyjny pojazd wystartuje na trudnym torze Ascari Race Resort, ponownie w wyścigowym tempie i ponownie bez kierowcy.

„Nasze rozwiązania techniczne z dziedziny jazdy autonomicznej pchają do przodu jeden z najważniejszych trendów w świecie motoryzacji“ – mówi prof. dr Ulrich Hackenberg, członek zarządu Audi AG ds. rozwoju technicznego. „Podczas wyścigu DTM w Hockenheim pokazaliśmy całą naszą fascynację tym rozwiązaniem. Okrążenie w zaledwie dwie minuty i przyspieszenie boczne do 1,1 g mówią same za siebie. Teraz zademonstrujemy możliwości tego koncepcyjnego pojazdu na torze, który jest jeszcze trudniejszy, ma wiele zakrętów o różnych kątach i mnóstwo szykan.“

Audi od dawna jest siłą napędową na polu doświadczeń z autonomiczną jazdą. Prace prowadzone w tej dziedzinie przez koncern z Ingolstadt, już kilkakrotnie znalazły swe ukoronowanie w spektakularnych akcjach, takich jak ta z roku 2010, gdy Audi TTS bez kierowcy pokonało górski odcinek drogi w górę legendarnego szczytu Pikes Peak w Kolorado/USA. Przy każdej możliwości Audi pokazuje potencjał tego rozwiązania. Audi RS 7 piloted driving concept o mocy 560 KM, rozwijające prędkość do 305 km/h, to wzorcowy przykład „przewagi dzięki technice“.

Audi RS 7 piloted driving concept na torze wyścigowym

Audi RS 7 piloted driving concept to koncepcyjny pojazd, którym koncern z Ingolstadt testuje możliwości autonomicznej jazdy w jej najbardziej dynamicznym wydaniu. W piątek 17 października i w niedzielę 19 października, przed startem ostatniego w tym sezonie wyścigu serii DTM, samochód ten pokonał w wyścigowym tempie pełną pętlę toru Hockenheim. Za jego sterami nie było kierowcy. Duże, pięciodrzwiowe coupé jest bardzo podobne do auta seryjnego, choć jego elektromechaniczne wspomaganie kierownicy, hamulce, przepustnica i ośmiostopniowa przekładnia tiptronic kierująca siły napędowe na mechaniczny napęd na cztery koła quattro, są sterowane automatycznie.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
Sportowe, autonomiczne Audi na torze wyścigowym
brak komentarzy
Aktualności
Autonomiczne Mercedesy dopuszczone do ruchu w Kalifornii
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.