x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Abarth 695 biposto: „najmniejszy wśród supersamochodów” [VIDEO]

02.12.2014, 18:12 przez Bogusław Korzeniowski

Na torze „Riccardo Paletti" w Varano de' Melegari (Parma), marka Abarth zaprezentowała przedstawicielom międzynarodowej prasy nowego Abarth'a 695 biposto, doskonałe połączenie samochodu cywilnego z wyścigowym, idealny samochód sportowy do codziennego użytku.

W 50. rocznicę powstania legendarnego Fiata Abarth 695, marka z logo Skorpiona składa mu hołd w postaci nowego Abarth'a 695 biposto, którego oficjalna premiera miała miejsce na Salonie Samochodowym w Genewie 2014. Od czerwca tego roku, ilość zebranych zamówień na tę nowoczesną ikonę marki przekroczyła możliwości produkcyjne na bieżący rok.


Tego sukcesu można się było spodziewać, zważywszy na entuzjazm, z jakim Abarth 695 biposto został przyjęty podczas głównych europejskich wydarzeń motoryzacyjnych, w których brał udział: Goodwood, Festival of Speed, LeMans Classic, Lignières Historique, Salon Privée. Nie mówiąc już o Gumball 3000, pokazowej imprezie supersamochodów, która po raz pierwszy przyjęła oficjalny samochód - właśnie 695 biposto. Teraz „najmniejszy wśród supersamochodów" jest gotowy uwolnić 190 koni mocy na europejskich drogach. Pierwsze dostawy są przewidziane już na koniec tego roku.

Ten pobudzający adrenalinę samochód jest produkowany w warsztacie Officine Abarth w Turynie, gdzie rzemieślnicza precyzja i dbałość o szczegóły, typowe dla najbardziej ekskluzywnych samochodów Abarth'a, spotykają się z najlepszą technologią samochodów wyścigowych. Zresztą, od czasów założenia po dzień dzisiejszy, producent marki z logo Skorpiona nigdy nie cofał się pod naporem wyzwań, które czasami wydawały się wręcz niemożliwe do zrealizowania: Abarth 695 biposto - najmniejszy wśród supersamochodów - jest kolejnym dowodem na to, że pomysłowość i pasja nie znają granic.


695 biposto jest najlepszym przykładem filozofii wyznawanej przez Carla Abartha - podsumowanym przez hasło „Niedziela na torze, poniedziałek w biurze", który chciał każdemu dać możliwość realizacji jego pasji, sprawić, że zwykłe rzeczy stają się niezwykłe, a zwykli kierowcy każdego dnia będą się czuć jak wyścigowi kierowcy.

We Włoszech cennik Abarth'a 695 biposto rozpoczyna się od kwoty 39.000 Euro.

Podobne artykuły

Aktualności
Niecodzinna podróż Abartha - trwa
brak komentarzy
Aktualności
Abarth ponownie podbja świat
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.