x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Audi w 2015 liczy na wzrost sprzedaży

17.12.2014, 10:43 przez Bogusław Korzeniowski

Koniec roku to czas podsumowań mijającego okresu i plany na przyszłość. Ponieważ gospodarka jest zespołem naczyń połączonych, a decyzje rządu o zmianach obowiązków fiskalnych, oraz nasycenie rynku używkami z zachodu sprawiły pewne ożywienie na rynku motoryzacyjnym, z pytaniami o przyszłość i efekty decyzji rządu zwróciliśmy się do kilku koncernów.

Oto wypowiedź kierownika PR firmy Audi Leszka Kempińskiego

RED.  Od kwietnia 2014 przedsiębiorca nabywając samochód osobowy ma prawo odliczyć 50% VAT, bez względu na jego wysokość. Czy to ożywiło sprzedaż w Waszej firmie?

Audi - Zdecydowanie tak.

RED. Od lipca 2015 jest możliwość, że również 50% VAT z kosztów paliwa będzie można odliczać, czy wg Państwa taka nowelizacja przyczyni się do rozwoju gospodarczego i wzrostu sprzedaży samochodów?

Audi - Zdecydowanie tak.

RED. Niezmienne pozostaje natomiast wpisywanie roku produkcji, a nie daty pierwszej rejestracji. To wiąże się nie tylko z wyprzedażami i obniżeniem zysku w firmach, ale też z zaniechaniem wprowadzania nowości pod koniec roku. Czy wiecie Państwo coś o zmianie tego anachronizmu?

Audi - Urealnienie zapisu świadczącego o faktycznym rozpoczęciu eksploatacji pojazdu, w postaci wpisywania daty pierwszej rejestracji do dowodu rejestracyjnego zamiast roku produkcji, jest rozwiązaniem jak najbardziej pożądanym z naszego punku widzenia. Niestety nie mamy bezpośredniego wpływu na decyzje administracyjne.

RED. Prywatny import starych modeli mocno osłabł. Czy w związku z tym planujecie Państwo wprowadzenie do swoich salonów dwu-trzyletnich modeli Waszego koncernu, importowanych centralnie?

Audi - Z powodzeniem działa od kilku lat u Autoryzowanych Dealerów Audi program Audi Select Plus, który obejmuje sprzedaż używanych samochodów. Pochodzą one zarówno z odkupu od klientów, którzy kupili nowy samochód Audi w Polsce, jak i są sprowadzone z zagranicy z europejskiej sieci sprzedaży używanych samochodów Audi.

RED. A nawiązując bezpośrednio do Waszej firmy w mijającym roku. Jaki model był kołem zamachowym i cieszył się największym zainteresowaniem klientów w roku 2014?

Audi - Zdecydowanie najchętniej klienci wybierali w Polsce model Audi Q5.

RED. A jak planujecie Państwo sprzedaż w roku 2015? Czy będzie stagnacja, delikatny wzrost, czy też nareszcie wyjdziemy z dołka?

Audi - Bardzo udany mijający rok 2014 (do listopada + 22 %) powoduje, że ze sporym optymizmem spoglądamy w przyszłość i planujemy dalszy wzrost sprzedaży.

Rozmawiał Bogusław Korzeniowski (www. furora.tv)

Podobne artykuły

Aktualności
Po jedenastu miesiącach 2014, Audi zapisało nowy rekord
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.