x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Audi stawia na sport

18.12.2014, 21:32 przez Bogusław Korzeniowski

Audi AG jest dumne z kolejnego rekordowego pod względem sprzedaży roku. Stawia jednak na dalszy rozwój także w sportach motorowych. Audi Sport, do którego obok fabrycznego zespołu kierowców i pojazdów oraz obok prywatnych zespołów jeżdżących Audi należą także modele RS, Audi R8 i projekt Audi driving experience, w sezonie 2015 jeszcze bardziej rozbuduje swą aktywność.

„Sukcesy na torze to obecnie ważny instrument wzbudzania zainteresowania potencjalnych klientów“ – powiedział dr Wolfgang Ullrich, szef Audi-Motorsport, podczas uroczystego podsumowania roku Audi Sport, odbywającego się w Audi Forum Neckarsulm. „Dlatego w roku przyszłym będziemy nadal rozbudowywać nasz program sportów motorowych. Dzięki nowemu pucharowi Audi Sport TT Cup, młodzi zawodnicy za sterami samochodów z czterema pierścieniami w logo będą mieli niepowtarzalną możliwość zaistnienia w tym świecie.“

Cykl imprez Audi Sport TT Cup w sezonie 2015 obejmie sześć imprez w Niemczech i w Austrii, rozgrywanych przy okazji serii wyścigów DTM. O możliwość udziału w Audi Sport TT Cup ubiega się 165 kierowców 30 narodowości. Proces selekcji 18 zawodników, którzy staną na starcie zmagań, właśnie się rozpoczął.

Zwycięzcy Audi Sport TT Cup mogą liczyć na wsparcie koncernu w programie GT, na którym marka Audi będzie się koncentrować w roku przyszłym. Następca utytułowanego Audi R8 LMS ultra jest już gotów do startu. Nowy samochód sportowy GT3, zanim pod koniec roku 2015 trafi do rąk klientów, zostanie poddany wielu surowym testom na długich dystansach. Ich punktem kulminacyjnym będą dwudziestoczterogodzinne wyścigi na niemieckim torze Nürburgring i na belgijskim Spa-Francorchamps.

W wyścigach największego kalibru Audi stawia na ciągłość, dlatego w popularnej na całym świecie serii wyścigów samochodów turystycznych DTM i w Mistrzostwach Świata w Wyścigach Długodystansowych (FIA-WEC), wystawi trochę tylko zmieniony skład kierowców. Jedynie miejsce wielokrotnego tryumfatora z Le Mans Toma Kristensena, który po zakończeniu sezonu 2014 wycofał się z czynnego uprawiania sportów motorowych, zajmie nowy kadrowicz. Zwyczajowo już, będzie to kierowca pochodzący z prowadzonego przez Audi programu promocji młodych zawodników. Brytyjczyk Oliver Jarvis przejdzie z zespołu jeżdżącego w Le Mans bolidem nr 3, do głównej drużyny WEC i w całym sezonie 2015 będzie jeździł Audi R18 e-tron quattro. 

W serii imprez FIA-WEC Audi, podobnie jak podczas wcześniejszych sezonów, polegać będzie na zespole Audi Sport Team Joest. Ten najbardziej utytułowany w historii Le Mans team wystawi tym razem dwa udoskonalone Audi R18 e-tron quattro. Zarówno w sześciogodzinnym wyścigu w Spa, jak i w 24h Le Mans, wystartuje jeszcze jedno dodatkowe Audi R18. Jego załogę skompletuje dotychczasowy kierowca GT, René Rast.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
Audi DTM. Kadra skompletowana
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.