x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Fiat zapowiada w 2015 super Alfę Romeo

22.12.2014, 18:47 przez Bogusław Korzeniowski

Koniec roku to czas podsumowań mijającego okresu i plany na przyszłość. Ponieważ gospodarka jest zespołem naczyń połączonych, a decyzje rządu o zmianach obowiązków fiskalnych, oraz nasycenie rynku używkami z zachodu sprawiły pewne ożywienie na rynku motoryzacyjnym, z pytaniami o przyszłość i efekty decyzji rządu zwróciliśmy się do kilku koncernów.

Oto wypowiedź szefa działu PR firmy Fiat (obecnie oficjalna nazwa to FCA -  Fiat Chrysler Automobiles) Rafała Grzaneckiego

RED.  Od kwietnia 2014 przedsiębiorca nabywając samochód osobowy ma prawo odliczyć 50% VAT, bez względu na jego wysokość. Czy to ożywiło sprzedaż w Waszej firmie?

FCA - I kwartał był bardzo udany dla tych modeli z naszego portfela dla których mieliśmy ofertę na samochody z tzw kratką. Z tego względu marzec był najlepszym miesiącem dla Jeepa Grand Cherokee. Z kolei w markach, w których nie mieliśmy w ofercie samochodów z kratka –Alfa Romeo, Lancia zdecydowane ożywienie nastąpiło w miesiącu kwietniu tj zaraz po wejściu nowych przepisów w życie.

RED. Od lipca 2015 jest możliwość, że również 50% VAT z kosztów paliwa będzie można odliczać, czy wg Państwa taka nowelizacja przyczyni się do rozwoju gospodarczego i wzrostu sprzedaży samochodów?

FCA- Trudno nie zgodzić się z opinią, że tego typu zachęta powinna pozytywnie przyczynić się do wzrostu zakupów u Klientów Instytucjonalnych

RED. Niezmienne pozostaje natomiast wpisywanie roku produkcji, a nie daty pierwszej rejestracji. To wiąże się nie tylko z wyprzedażami i obniżeniem zysku w firmach, ale też z zaniechaniem wprowadzania nowości pod koniec roku. Czy wiecie Państwo coś o zmianie tego anachronizmu?

FCA - Branża motoryzacyjna już od dłuższego czasu postuluje aby rok rejestracji był kluczowym parametrem wyznaczającym wartość pojazdów na rynku samochodów używanych. Tego typu zmiana w przepisach pozwoliłaby nam dostosować się do sytuacji w innych krajach europejskich gdzie samochody wyprodukowane w dwóch różnych miesiącach na przełomie roku mogą mieć te same notowania na rynku wtórnym.

RED. Prywatny import starych modeli mocno osłabł. Czy w związku z tym planujecie Państwo wprowadzenie do swoich salonów dwu-trzyletnich modeli Waszego koncernu, importowanych centralnie?

FCA- Nie planujemy centralnych akcji polegających na imporcie używanych samochodów. Fiat Chrysler Automobiles w Polsce  we współpracy ze swoją siecią sprzedaży koncentruje się na dystrybucji samochodów nowych oraz prowadzimy program sprzedaży samochodów używanych pod marką Autoexpert.

RED. A nawiązując bezpośrednio do Waszej firmy w mijającym roku. Jaki model był kołem zamachowym i cieszył się największym zainteresowaniem klientów w roku 2014?

FCA - Ciężko wymienić jeden najważniejszy model, Fiat Chrysler Automobiles w Polsce to grupa marek. Należy jednak podkreślić niewątpliwy sukces trzech modeli: Fiat Ducato, który od 8 lat nieprzerwanie jest samochodem dostawczym nr 1 w Polsce. Jeep Grand Cherokee, który to w segmencie luksusowych SUV zajmuje drugie miejsca na podium na polskim rynku. Cieszy nas również fakt wzrostu sprzedaży Fiata 500, którego sprzedaż zwiększyła się o połowę w stosunku do roku ubiegłego.

RED. A jak planujecie Państwo sprzedaż w roku 2015? Czy będzie stagnacja, delikatny wzrost, czy też nareszcie wyjdziemy z dołka?

FCA - Przewidujemy, że rynek i sprzedaż będą na podobnym poziomie do tegorocznego. Dla nas rok 2015 będzie bardzo ważnym rokiem. Wprowadzamy na rynek crossoverów nowego Fiata 500X. Będziemy przez cały rok dysponowali już odnowioną gamą Jeepa. W marce Fiat i Fiat Professional zadebiutuje nowy Fiat Doblo oraz czekamy na nowy model Alfa Romeo. Pod koniec roku przewidujemy jeszcze 2 niespodzianki ale nie odkrywamy wszystkich kart.

Rozmawiał Bogusław Korzeniowski (www. furora.tv)

Podobne artykuły

Premiery
Gloria – piękna Alfa Romeo
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Komentarze

manio

ja wiem co to za niespodzianki: Fiat 500 K, oraz Fiat 500 W.

27 grudnia 2014 23:11:14 | ocena: 0 | oceń: |Odpowiedz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.