x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Mercedes – rok 2015 zapowiada się ekscytująco

23.12.2014, 13:02 przez Bogusław Korzeniowski

Koniec roku to czas podsumowań mijającego okresu i plany na przyszłość. Ponieważ gospodarka jest zespołem naczyń połączonych, a decyzje rządu o zmianach obowiązków fiskalnych, oraz nasycenie rynku używkami z zachodu sprawiły pewne ożywienie na rynku motoryzacyjnym, z pytaniami o przyszłość i efekty decyzji rządu zwróciliśmy się do kilku koncernów.

Oto wypowiedź dyrektor działu PR firmy Mercedes – Benz Polska dr Ewy Łabno-Falęckiej

Na pytania odnośnie zmian fiskalnych w odliczeniu podatku VAT od samochodów, zakładanego odliczenia VAT od paliwa i usankcjonowania daty pierwszej rejestracji, a nie roku produkcji jako daty „rozpoczęcia życia samochodu” otrzymaliśmy jedną wyczerpującą odpowiedź.

MERCEDES - Odnośnie kwestii legislacyjno-prawnych, z całą pewnością możemy stwierdzić, że nie wszystkie rozwiązania sprzyjają rozwojowi rynku motoryzacyjnego – zwłaszcza w dłuższej perspektywie. Zdecydowanie najmniej korzystne są ciągłe zmiany przepisów. Jako najstarsza firma motoryzacyjna na świecie – i tym samym najbardziej doświadczona – wychodzimy jednak z założenia, że znakomity produkt i wytrwała, systematyczna praca zaprocentują w każdym otoczeniu biznesowym.

RED. A nawiązując bezpośrednio do Waszej firmy w mijającym roku. Jaki model był kołem zamachowym i cieszył się największym zainteresowaniem klientów w roku 2014?

MERCEDES - Mijający rok możemy uznać za bardzo udany. Do Sylwestra pozostało jeszcze kilka dni, ale już listopadowe wyniki potwierdzają tegoroczny sukces Mercedes-Benz – w ciągu 11 miesięcy do polskich klientów trafiło 6701 osobowych aut spod znaku trójramiennej gwiazdy, o 20,3 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku 2013. Liczba rejestracji nowych Mercedesów rośnie znacznie szybciej niż cały rynek (+13,1 proc.). Pod względem popularności marka zajmuje drugie miejsce w segmencie premium. Jednocześnie modele Mercedes-Benz przodują w kluczowych segmentach rynku: Klasa C to najczęściej wybierany w Polsce samochód klasy średniej, Klasa CLS triumfuje wśród czterodrzwiowych coupe, a Klasa S nie ma sobie równych pośród luksusowych limuzyn – w 2014 roku sprzedaliśmy ponad 500 samochodów z literką S.

RED. A jak planujecie Państwo sprzedaż w roku 2015? Czy będzie stagnacja, delikatny wzrost, czy też nareszcie wyjdziemy z dołka?

MERCEDES - Segment premium nie był w dołku nawet w czasie kryzysu 2008-2009. W przyszłym roku oczekujemy dalszych wzrostów sprzedaży. Tym bardziej, że szykujemy kolejną ofensywę produktową. W najbliższych miesiącach do sprzedaży trafią między innymi zaprezentowane niedawno modele CLA Shooting Brake oraz GLE Coupe, najbardziej ekskluzywne wydanie Klasy S pod marką Mercedes-Maybach oraz zupełnie nowy samochód sportowy z Affalterbach – Mercedes-AMG GT. Druga połowa roku to czas debiutów nowego SUV-a klasy średniej o nazwie GLC, który zastąpi w ofercie Klasę GLK, a także odnowionej Klasy A oraz modeli GLE i GLS, czyli zmodernizowanego ML-a i GL-a. Pod koniec roku w salonach pojawi się kolejna (i nie ostatnia) odmiana nadwoziowa nowej Klasy C – Coupe. W połowie roku ofertę sportowej marki Mercedes-AMG wzmocnią pierwsze modele z rodziny AMG Sport: Klasa C, GLE oraz GLE Coupe, stanowiące pomost między autami „cywilnymi” a topowymi wariantami AMG. Przyszły rok zapowiada się zatem ekscytująco. Do 2020 roku wprowadzimy na rynek  11 zupełnie nowych modeli, takich które nie mają poprzednika. Świetnie działa sprawna i rozbudowana sieć serwisowa Mercedes-Benz. Gottlieb Daimler i Karl Benz byliby dumni ze sposobu, w jaki Mercedes rozwija się w Polsce. 

Rozmawiał Bogusław Korzeniowski

Podobne artykuły

Aktualności
Fiat zapowiada w 2015 super Alfę Romeo
1 komentarz
Aktualności
Audi w 2015 liczy na wzrost sprzedaży
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.