x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Audi - zainwestuje w technologie 24 mld euro

31.12.2014, 14:34 przez Bogusław Korzeniowski

Audi rozszerza największy w historii przedsiębiorstwa program inwestycji. Od roku 2015 do 2019, koncern z Ingolstadt przeznaczy na inwestycje 24 mld euro – o dwa miliardy więcej niż w poprzednio planowanym okresie inwestycyjnym. 70 procent wszystkich zainwestowanych środków przeznaczonych zostanie na wdrożenie nowych modeli i rozwiązań technicznych. Cztery pierścienie mają również zamiar sprostać surowym, światowym wymogom w zakresie emisji CO2, wprowadzając do produkcji nową generację niezwykle oszczędnych silników spalinowych oraz alternatywne rozwiązania dotyczące wydajności. Nowa oferta w zakresie systemów connectivity i wsparcia kierowcy ma dodatkowo powiększyć „przewagę dzięki technice”. Równocześnie przedsiębiorstwo rozbuduje swą światową sieć produkcyjną. Ponad połowa kwoty, którą planuje się wydać na inwestycje, przypada na niemieckie fabryki koncernu - w Ingolstadt i w Neckarsulm.

Zainwestowanie tak dużych kwot w nadchodzących pięciu latach, pozwoli Audi na opracowanie nowych, zaawansowanych rozwiązań technicznych i zwiększenie możliwości produkcyjnych na całym świecie. „Naszym głównym priorytetem jest zrównoważony wzrost. Dlatego inwestujemy dużo w dziedziny innowacyjne: mobilność elektryczną, systemy connectivity i lekką konstrukcję” – mówi Rupert Stadler, prezes zarządu Audi AG. Przedsiębiorstwo rozbudowuje również nieustannie swoją światową sieć produkcyjną.

Z łącznej kwoty inwestycji w wysokości 24 mld euro, 17 mld euro przypada na inwestycje w rzeczowe aktywa trwałe, a 7 mld na koszty prac rozwojowych. „W okresie pięciu nadchodzących lat, 70 procent wszystkich inwestycji przeznaczymy na nowe modele i innowacyjne rozwiązania techniczne“ – objaśnia Axel Strotbek, członek zarządu Audi AG ds. finansów.

„Mimo rosnącej łącznej kwoty inwestycji, mając na względzie czekające nas wyzwania, zachowamy konieczną dyscyplinę w zakresie kosztów“ – dodaje Strotbek. Jednym z priorytetów w tym względzie jest osiągnięcie jak najwyższej wydajności. Rozbudowa międzynarodowej struktury produkcyjnej, rosnące nakłady na nowe modele i rozwiązania, zwłaszcza w kontekście sprostania zaostrzonym na całym świecie normom emisji dwutlenku węgla, wymagają od całej załogi Audi sporego wysiłku.

By spełnić surowe wymagania dotyczące emisji CO2, Audi pracuje nie tylko nad kolejną generacją oszczędnych silników benzynowych i wysokoprężnych, ale także nad hybrydami typu plug-in, podobnymi do tej zastosowanej w Audi A3 Sportback e-tron, które z końcem tego roku pojawiło się na pierwszych rynkach. „Nieustannie rozwijamy alternatywne koncepcje napędu i skupiamy się przede wszystkim na skomunikowaniu samochodów z ich cyfrowym otoczeniem“ – mówi prof. dr Ulrich Hackenberg, członek zarządu Audi AG ds. rozwoju technicznego. „Samochód będzie komunikował się z kierowcą, internetem, infrastrukturą i innymi pojazdami, będąc przy tym ekologicznym.“ Nowe Audi TT wyznacza kierunek w stronę bezprzewodowego komunikowania. Jego zintegrowany wirtualny kokpit Audi virtual cockpit, który w jednej, centralnej, cyfrowej jednostce łączy funkcje tablicy rozdzielczej i monitora MMI, ustanawia nowe standardy w tej dziedzinie.

Kilka tygodni temu, na wystawie Los Angeles Motorshow, Audi zademonstrowało pojazd koncepcyjny A7 Sportback h-tron quattro, udowadniając, że koncern udoskonalił także technikę ogniw paliwowych. „Gdy tylko rynek i infrastruktura będą gotowe, rozpoczniemy produkcję seryjną” – mówi prof. dr Hackenberg. Do roku 2020, koncern z Ingolstadt planuje poszerzyć swe portfolio z 50 do 60 modeli. Skupi się głównie na rozwoju nowych modeli z segmentów D i C. Ponadto Audi planuje powiększyć doskonale sprzedającą się rodzinę Q. Dla przykładu: w roku 2016, w Ingolstadt rozpocznie się produkcja nowego Audi Q1.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
Audi stawia na sport
brak komentarzy
Aktualności
Audi w 2015 liczy na wzrost sprzedaży
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.